MojAndroid

Spoločnosť Huawei bude stále spomínaná v spojitosti s kauzou s USA, ktorá značne obmedzila jej fungovanie na trhu so smartfónmi. Spoločnosť aj napriek reštrikciám pracovala na výskume a inováciách v oblasti telekomunikácií. Podľa informácií zverejnených na portáli xda-developers.com, sa spoločnosť rozhodla vytvoriť si alternatívny zdroj príjmov.

Huawei si bude účtovať poplatok za použitie jeho 5G technológie

Licenčný poplatok spoločnosti sa dotkne aj celosvetových gigantov. Song Liuping, právny zástupca Huawei oznámil, že spoločnosť plánuje dohodnúť si licenčný poplatok, ktorý by mal platiť pre všetkých výrobcov, ktorí vo svojich smartfónoch použijú 5G technológiu od Huawei. Podobné licenčné poplatky nie sú v technologickej sfére novinkou. Za rovnakú technológiu, si spoločnosť Qualcomm účtuje 7,5 USD, zatiaľ čo Huawei stanovil strop 2,5 USD z každého predaného smartfónu.

Huawei Mate 20X 5G
Huawei Mate 20X 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento krok by mal spoločnosti vykompenzovať straty, ktoré zaznamenala počas reštrikcií zo strany USA. Podľa štatistík majú smartfóny s podporou 5G sietí budúcnosť a už aj v tomto čase ich predaje rýchlo stúpajú.

Predpokladá sa, že globálny príjem z predaja smartfónov s 5G technológiou stúpne z hodnoty 5,5 miliárd USD v roku 2020, na 668 miliárd USD v roku 2026. To znamená, že čínsky gigant vie čo robí a vzhľadom na aktuálne trendy je zavedenie takéhoto licenčného poplatku určite dobrým rozhodnutím, ktoré sa do budúcna osvedčí.

Náš tip
Nový formulár na registráciu na očkovanie spustený, funguje aj na mobile
17.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+