MojAndroid

Na základe amerických sankcií voči Huawei, rozhodlo britské Národné centrum kybernetickej bezpečnosti o tom, že Huawei sa nebude podieľať na budovaní 5G siete. Spolu s týmto nariadením bude zakázaný nákup zariadení na výstavbu 5G od firmy Huawei. Tento zákaz bude platný od konca tohto roka.

Huawei má po USA problémy s 5G už aj v Anglicku.
Huawei má po USA problémy už aj v Anglicku.

Vláda vyhlásila odstránenie zariadení Huawei z ich 5G siete

V oficiálnom vyhlásení anglickej vlády sa spomína aj to, že americké sankcie a vyššie spomínané kroky voči firme Huawei budú mať vplyv aj na širokopásmový optický internet. Spomína sa, že v tejto oblasti sú zariadenia od Huawei v prevádzke približne od roku 2005. Nie je známe, či v tejto oblasti ich budú môcť naďalej používať, ale vyzerá to, že áno. Anglickí operátori sa taktiež musia do budúcna pripraviť, aby neboli závislí len od jedného poskytovateľa zariadení. Ide hlavne o to, aby bol prechod medzi zariadeniami plynulí, bez dopadu na konečných spotrebiteľov.

Náš tip
Využite všetky objektívy vášho Huawei smartfónu naplno a vyhrajte 10 tisíc dolárov v súťaži Huawei Next Image

Tajomník Národného centra kybernetickej bezpečnosti, David Dowden to zhrnul takto: “Technológia 5G bude transformačným prvkom pre našu krajinu, ale len v prípade, že máme istotu bezpečnosti a pružnosti infraštruktúry. Na základe odporúčaní bezpečnostných expertov sa vláda rozhodla, že je nevyhnutné odstrániť Huawei z našich 5G sietí.”

Ďalej sa spomína, že operátori nebudú nútení okamžite vymieňať svoje zariadenia a že majú čas do konca roka 2027. Vláda chce do ďalších volieb schválený zákon, ktorý zaručí nezvrátiteľnú cestu pre kompletné odstránenie zariadení Huawei.

Náš tip
Crash Bandicoot: On the Run! je mobilný návrat najobľúbenejšieho vačkovca
17.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • eMKejx

  1 mld libier a viac to bude stat britov… celkom maju co robit za 7 rokov, ked len priprava bude trvat 2-3 roky na noveho poskytovatela a nasledna vymena zariadeni. o 7 rokov budu mat briti asi len 3G :DDD

 • Rastislav Bomba

  Také “bezpečnostné riziko” pre celý svet a do 2027 im vadiť nebude? Nech to zdôvodňujú ako chcú, toto smrdí niečim iným (USA).

 • Kukucar

  dôkazy nulové, ale zato snaha zlikvidovať čínsky biznis veľká. Samsung zrejme lepšie platí vreckové, hoci je to strašný šunt a aj jeho vlajkové lode sú dodnes zalagované až po uši. Dúfam, že Huawei sa bude súdiť a súd vyhrá.

  • eMKejx

   Skor si myslim ze sklopi usi… Oni to nasadia inde… Pouzivam zariadenia Huawei, nechcem sa ich nejalo zastavat za to co urobili/ neurobili, ale doteraz USA nezverejnila ziadne dokazy. Pre mna su to len reci… Jedine co je mozno pravda je okopirovanie kradez patentov, ale nikto sa s Huaweim za to zatial nesudi, takze aj to je diskutabilne. Aktualne ma Huawei viac ako 20% patentov v 5G. Verim ze smerom k USA si za ne patricne zapytaju…

 • Chesterfield

  Keď zakážu Huawei vo všetkých zadubených krajinách, zistia že jediný dodávateľ, ktorý prichádza do úvahy je konzorcium Nokia s Ericsonom. Ale keďže nebudú objemovo zvládať zakázky, tak im 95% subdodávateľsky riešiť Huawei.
  Tak načo toľko kriku pre dementa, ktorý bude vo funcii už len pár mesiacov a potom odíde do zabudnutia za Reganom a ostatnými demagógmi.

+