MojAndroid

Na základe amerických sankcií voči Huawei, rozhodlo britské Národné centrum kybernetickej bezpečnosti o tom, že Huawei sa nebude podieľať na budovaní 5G siete. Spolu s týmto nariadením bude zakázaný nákup zariadení na výstavbu 5G od firmy Huawei. Tento zákaz bude platný od konca tohto roka.

Huawei má po USA problémy s 5G už aj v Anglicku.
Huawei má po USA problémy už aj v Anglicku.

Vláda vyhlásila odstránenie zariadení Huawei z ich 5G siete

V oficiálnom vyhlásení anglickej vlády sa spomína aj to, že americké sankcie a vyššie spomínané kroky voči firme Huawei budú mať vplyv aj na širokopásmový optický internet. Spomína sa, že v tejto oblasti sú zariadenia od Huawei v prevádzke približne od roku 2005. Nie je známe, či v tejto oblasti ich budú môcť naďalej používať, ale vyzerá to, že áno. Anglickí operátori sa taktiež musia do budúcna pripraviť, aby neboli závislí len od jedného poskytovateľa zariadení. Ide hlavne o to, aby bol prechod medzi zariadeniami plynulí, bez dopadu na konečných spotrebiteľov.

Náš tip
Využite všetky objektívy vášho Huawei smartfónu naplno a vyhrajte 10 tisíc dolárov v súťaži Huawei Next Image

Tajomník Národného centra kybernetickej bezpečnosti, David Dowden to zhrnul takto: “Technológia 5G bude transformačným prvkom pre našu krajinu, ale len v prípade, že máme istotu bezpečnosti a pružnosti infraštruktúry. Na základe odporúčaní bezpečnostných expertov sa vláda rozhodla, že je nevyhnutné odstrániť Huawei z našich 5G sietí.”

Ďalej sa spomína, že operátori nebudú nútení okamžite vymieňať svoje zariadenia a že majú čas do konca roka 2027. Vláda chce do ďalších volieb schválený zákon, ktorý zaručí nezvrátiteľnú cestu pre kompletné odstránenie zariadení Huawei.

Náš tip
Crash Bandicoot: On the Run! je mobilný návrat najobľúbenejšieho vačkovca
17.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+