MojAndroid

Britská vláda čiastočne upravuje svoje pôvodné plány týkajúce sa zákazu používania 5G technológií od spoločnosti Huawei. Pritvrdzuje. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál AndroidPolice, do platnosti zavedie poistku vo forme nového zákona. Ten prevádzkovateľom sietí od určitého dátumu priamo zakáže montáž technológií od spoločnosti Huawei.

Pôvodný plán počítal s tým, že na vyriešenie situácie postačí zákaz nákupu predmetných technológií, ktorý mal vstúpiť do platnosti od roku 2021. Vznikli však dôvodné obavy, že prevádzkovatelia sietí pristúpia k tomu, že technológie vo veľkom naskladnia a v praxi ich budú ešte dlhý čas montovať zo skladových zásob.

Aby sa tomu predišlo, vláda priamo zakáže montáž sieťových technológií z dielne spoločnosti Huawei. Najnovšie tak má platiť, že montáž tohto vybavenia je povolená len do septembra 2021. Stále platí, že operátori ho budú musieť odstrániť najneskôr do roku 2027.

Huawei sa chystá od 5G odrezať ďalšia významná krajina

17. júla 2020

Na základe amerických sankcií voči Huawei, rozhodlo britské Národné centrum kybernetickej bezpečnosti o tom, že Huawei sa nebude podieľať na budovaní 5G siete. Spolu s týmto nariadením bude zakázaný nákup zariadení na výstavbu 5G od firmy Huawei. Tento zákaz bude platný od konca tohto roka.

Huawei má po USA problémy s 5G už aj v Anglicku.
Huawei má po USA problémy už aj v Anglicku.

Vláda vyhlásila odstránenie zariadení Huawei z ich 5G siete

V oficiálnom vyhlásení anglickej vlády sa spomína aj to, že americké sankcie a vyššie spomínané kroky voči firme Huawei budú mať vplyv aj na širokopásmový optický internet. Spomína sa, že v tejto oblasti sú zariadenia od Huawei v prevádzke približne od roku 2005. Nie je známe, či v tejto oblasti ich budú môcť naďalej používať, ale vyzerá to, že áno. Anglickí operátori sa taktiež musia do budúcna pripraviť, aby neboli závislí len od jedného poskytovateľa zariadení. Ide hlavne o to, aby bol prechod medzi zariadeniami plynulí, bez dopadu na konečných spotrebiteľov.

Náš tip
Využite všetky objektívy vášho Huawei smartfónu naplno a vyhrajte 10 tisíc dolárov v súťaži Huawei Next Image

Tajomník Národného centra kybernetickej bezpečnosti, David Dowden to zhrnul takto: “Technológia 5G bude transformačným prvkom pre našu krajinu, ale len v prípade, že máme istotu bezpečnosti a pružnosti infraštruktúry. Na základe odporúčaní bezpečnostných expertov sa vláda rozhodla, že je nevyhnutné odstrániť Huawei z našich 5G sietí.”

Ďalej sa spomína, že operátori nebudú nútení okamžite vymieňať svoje zariadenia a že majú čas do konca roka 2027. Vláda chce do ďalších volieb schválený zákon, ktorý zaručí nezvrátiteľnú cestu pre kompletné odstránenie zariadení Huawei.

Náš tip
Crash Bandicoot: On the Run! je mobilný návrat najobľúbenejšieho vačkovca
30.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+