MojAndroid

Ak patríte medzi majiteľov zariadení značky HTC, tak vám stránka HTCRuu.com môže byť známa. Ide totižto o online úložisko natívnych HTC ROM-iek pre širokú škálu zariadení tejto značky, ktoré využívali najmä fanúšikovia root-u, ktorí často potrebovali práve natívne ROM pre obnovu svojho zariadenia. Táto stránka bola však v posledných dňoch odstavená, nakoľko autori dostali niekoľko nepríjemných oznamov od právnikov spoločnosti HTC, ktorej sa tento web veľmi nepozdáva.

Konkrétne sťažnosti prišli na základe porušenia licenčnej známky spoločnosti HTC a na základe “využívania” domény spojenej s názvom tejto spoločnosti. Zdá sa, že najväčší problém malo HTC s názvom domény, preto sa autor stránky HTCRuu rozhodol, že celý web presunie na inú doménu namiesto toho, aby sa vzdal všetkých súborov, ktoré na svojej stránke ponúka. História hovorí o tom, že nejde o prvý prípad tohto typu a spoločnosť HTC si v minulosti na podobné stránky dala pozor. Slovami autora napadnutej stránky: “Len som si vybral zlú doménu na umiestnenie ROM-iek.” Stránka vytvorená len pred 3 mesiacmi sa tak bude musieť presťahovať na novú doménu bez kľúčového slova “HTC” v názve.

Zdroj: AndroidCommunity

26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+