MojAndroid

Spoločnosť HTC stále zápasí s neprajnými číslami, ktoré sa odzrkadľujú na hospodárskych výsledkoch. Nepomohli zdá sa ani opatrenia a partnerstvá, ktoré HTC od začiatku tohto roku zaviedlo a prepad pokračuje aj napriek niekoľkým skvelým smartfónom predstavených v tomto roku.

HTC pritom vykázala v treťom štvrťroku príjmy v hodnote 2,397 miliardy amerických dolárov s čistým ziskom 133 miliónov. Pritom je to pokles z predošlého štvrťroka, kedy HTC zaznamenalo príjmy v hodnote 3 miliárd dolárov a zisk na úrovni 247 miliónov. Medziročný pokles predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka až o 48 percent.

Aj napriek týmto číslam, očakávame, že čísla by mohli oživiť nové zariadenia ako HTC One X + alebo HTC 8X a HTC 8S. Pravdepodobne sa však HTC v poslednom štvrťroku nedostane na úroveň zisku spred roka, kedy v poslednom štvrťroku HTC zaznamenalo zisk 366 miliónov dolárov.

Zdroj, foto: Bloomberg, HTC

9.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+