MojAndroid

Spoločnosť HTC, taiwanský výrobca mobilných zariadení so systémom Android čelí veľkým výzvam na trhu zo strany konkurencie. Jej snaha dobehnúť predaj Samsungu alebo Apple sa však stáva ešte náročnejšou záležitosťou, nakoľko viacerí vysoko postavení zamestnanci opúšťajú jej kruhy a zastávajú nové miesto v iných korporáciách. V minulom týždni opustil HTC výkonný produktový riaditeľ Kouji Kodera, ktorý bol zodpovedný za celkovú produktovú stratégiu spoločnosti. Výpoveď podali podľa informácií aj ďalší zamestnanci z marketingu a komunikácie, vrátane manažéra pre stratégiu Erica Lina, ktorý si našiel novú pozíciu v spoločnosti Microsoft a Jasona Gordona výkonného riaditeľa komunikácie, ktorý opustil spoločnosť taktiež v minulom týždni. Pod ďalšie čerstvé odchody sa podpísala maloobchodná marketingová manažérka Rebecca Rowlandová alebo riaditeľ digitálneho marketingu John Starkweather.

htc-black

HTC uviedlo vo vyhlásení pre portál AllThingsDigital, že Kouji Kodera opustil HTC najmä vďaka jeho odlišným záujmom. “Ceníme si jeho zásluhy a prajeme mu všetko najlepšie. Scott Croyle prevezme jeho povinnosti”. Ďalší zamestnanec Eric Lin nastúpil do Microsoftu a pracuje v divízií, ktorá zastrešuje Skype. Po svojom odchode zanechal zaujímavý komentár na sociálnej sieti Twitter, ktorý môžete vidieť nižšie. Vo svojom príspevku odporúča všetkým priateľom, ktorí stále pracujú v spoločnosti HTC, že budú šťastnejší, ak odídu.

Eric Lin

Nedá sa povedať, že spoločnosť takých rozmerov utrpí stratou zamestnancov, no ich odchod nie je načasovaný najlepšie. Budúcnosť spoločnosti závisí najmä na aktuálnej vlajkovej lodi HTC One a jej predaji. Sme zvedaví na tržby spoločnosti v budúcom kvartáli a na počet predaných kusov tohto zariadenia.

Náš tip
Recenzia | HTC One | Láska na prvý pohľad

Zdroj: AllThingsDigitalTheVerge

 

23.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+