MojAndroid

Taiwanský výrobca HTC už niekoľko mesiacov bojuje so zlou finančnou situáciou, no neprestáva veriť v svetlejšie zajtrajšky. Dôkazom toho je aj nové výskumné stredisko virtuálnej reality s názvom China VR Research Institute, ktoré otvorili v spolupráci s vládou Shenzhenu. Hodnota výskumného laboratória je 1,5 miliardy amerických dolárov, pričom sa logicky odhaduje, že väčšinu tejto sumy zaplatila práve čínska vláda. Výskumné stredisko VR nebude vyvíjať iba pokročilé aplikácie pre HTC Vive, ale bude sa snažiť o celkový vývin virtuálnej reality v oblastiach ako zdravotníctvo, biznis, vláda, vojsko či priemysel.

htc vive

Náš tip
HTC Vive funguje aj bezdrôtovo. Stačí si kúpiť tento doplnok

Počas víkendu sa meno značky HTC skloňovalo v mnohých pádoch a viaceré zahraničné spravodajské portály zverejnili informáciu, že kvôli zlej finančnej situácii chce HTC predať svoj mobilný biznis. Na oficiálnom predstavení nového VR centra ale Cher Wang-ová vyvrátila tieto fámy formulkou, že “celú vec popiera a nebude sa k nej ďalej vyjadrovať”. Odborníci a ľudia zo zákulisia ale vedia, že sa mobilná divízia HTC zmení. Taiwanský výrobca vraj už na jar oznámi jej oddelenie od zvyšku spoločnosti, ktorá sa bude naďalej venovať najmä vývoju virtuálnej reality, kde je HTC naozaj uznávaným hráčom na trhu. Uvidíme, ako to celé dopadne, no rozhodne by bola škoda, keby trh s mobilnými zariadeniami prišiel o tak dobré smartfóny, akým je napríklad HTC 10.

Zdroj: PhoneArena, foto: Atimes

21.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+