MojAndroid

Pre spoločnosť HTC je posledné dva roky trh produktov s virtuálnou realitou (VR) dôležitejším než trh smartfónov. Na veľtrhu CES 2019 v Las Vegas predstavila viacero produktov súvisiacich s virtuálnou realitou. Sú medzi nimi VR headset HTC Vive Pro Eye s technológiou sledovania očí eye tracking, vývojárska verzia VR headsetu Vive Cosmos, internetový prehliadač Firefox Reality pre VR headsety a taktiež nový model predplatného aplikácie Viveport Infinity.

Technológia sledovania očí headsetu HTC Vive Pro Eye umožní nárast obrazovej kvality bez nutnosti investície do výkonnejšej grafické karty, rovnako ako zníženie minimálnych hardvérových nárokov pre prevádzku prémiového VR. Používatelia sa môžu tešiť na možnosť ovládať softvér iba svojím pohľadom. Spoločnosť taktiež ukázala ako bude vyzerať jej chystaný VR headset HTC Cosmos. Ten zjednoduší používateľom fungovanie tým, že nevyžaduje žiadne externé základové stanice. Bude sa dať pohodlne používať doma aj na cestách a bude ho možné pripojiť nielen k stolnému PC. Nový model predplatného Viveport Infinity, ktoré bude svetovo prvé neobmedzené predplatné obsahu pre virtuálnu realitu, ponúkne v základe až 500 titulov. Využiť ho budú môcť nielen majitelia HTC Vive, ale aj Oculus Rift a zariadení ekosystému Vive Wave.

Najzaujímavejšou novinkou je internetový prehliadač pre virtuálnu realitu Firefox Reality, ktorý HTC vytvorilo v spolupráci so spoločnosťami Mozilla, Amazon a Fidelity Investments. S VR headsetom teraz budú môcť používatelia nielen hrať hry alebo sa vzdelávať, ale aj bezpečne a v súkromí prehliadať internet. Prehliadač ponúkne jednoduché a rýchle vyhľadávanie, sledovanie videí aj nakupovanie. Firefox Reality by mal byť predinštalovaným internetovým prehliadačom na chystanom VR headsete HTC Vive Cosmos.

Náš tip
HTC sa nedarí, predajné čísla klesli až o 62 percent
11.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+