MojAndroid

Google včera podľa predpokladov na konferencii Google I/O 2016 nevynechal ani informácie o novom systéme Android N. Odhalil niekoľko nových informácií, no na finálnu verziu systému si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Takýto proces príprav a vývoja dáva viac času aj výrobcom smartfónov, ktorí tak môžu už teraz testovať funkcie nového systému a implementovať ich do svojich nadstavieb. V rámci oznamovania týchto noviniek sa pridala aj spoločnosť HTC, ktorá potvrdila, že jej posledné vlajkové lode dostanú aktualizáciu na najnovší systém Android.

Týka sa to súčasnej vlajkovej lode HTC 10, ale aj minuloročných modelov HTC One M9 a HTC One A9. HTC patrí už tradične medzi výrobcov, ktorí svoje najnovšie modely aktualizujú pomerne rýchlo. Je preto možné, že taiwanská spoločnosť sa už teraz chystá na oficiálne predstavenie finálnej verzie systému Android N, aby mohla byť aktualizácia pre spomínané modely dostupná čo najrýchlejšie. Špekuluje sa tiež o tom, že HTC pripraví nové Nexus zariadenia, ktoré by mali byť prototypmi telefónov práve pre nový Android N. Dávalo by preto zmysel, ak by taiwanský výrobca a internetový gigant spolupracovali už teraz, z čoho by mohli ťažiť práve majitelia súčasných modelov HTC.

Zdroj: HTC (Twitter) via Android Authority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+