MojAndroid

Iba pred malou chvíľou sa skončilo predstavenie noviniek z dielne spoločnosti HTC na podujatí MWC 2015. Ako sa dalo očakávať, taiwanský výrobca predstavil nový smartfón HTC One M9, ktorý opäť posunul latku na mobilnom trhu o čosi vyššie. HTC tu ale neskončilo a predstavilo ďalšie produkty. Jedným z nich sú aj okuliare s virtuálnou realitou s názvom HTC Vive, ktoré vznikli v spolupráci s hráčskym gigantom Valve a ktoré by chceli zasa posunúť virtuálnu realitu na novú úroveň.

Nové okuliare ponúkajú obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a 360-stupňové zorné pole. Výhodou zariadenia je aj jeho nízka hmotnosť, vďaka čomu bude možné používať okuliare aj počas dlhšej doby bez toho, aby ste sa pritom unavili. K dispozícii budú k okuliarom aj špeciálne zariadenia, ktoré sa pripoja bezdrôtovo a ktoré umožnia sledovanie pohybu rúk. Vďaka tomu bude dosiahnutá ešte väčšia úroveň reality napríklad pri hraní FPS hier a iných titulov, kde bude možná interakcia s prostredím a s predmetmi v ňom.

http://youtu.be/eTITJSSRUso

Veľmi zaujímavé je aj spojenie spoločností HTC a Valve. Je totiž veľmi pravdepodobné, že výsledkom tejto spolupráce bude aj zaujímavý digitálny obsah, ktorý by mal byť dostupný pre nové okuliare HTC Vive. Tie sú zatiaľ dostupné vo vývojárskej edícii, čo už tradične znamená práve niekoľkomesačné čakanie pre bežných užívateľov, kým bude k dispozícii dosť obsahu na to, aby bolo zariadenie atraktívne aj pre širšiu verejnosť. Pevne veríme, že táto spolupráca prinesie ovocie a sprístupní virtuálnu realitu väčšiemu množstvu užívateľov.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: HTC via The Verge

1.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+