MojAndroid

Americká vesmírna agentúra NASA mala v pláne už minulý rok poslať na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS extra zaujímavé zariadenie HoloLens od Microsoftu. Tieto okuliare, alebo lepšie povedané náhlavný set s rozšírenou realitou, majú poslúžiť kozmonautom napríklad na to, aby ich mohli inžinieri a vedci zo Zeme lepšie navigovať pri rôznych opravách či odborných činnostiach súvisiacich s prácou vo vesmíre. Bohužiaľ, tento náklad sa zničil pri explózii Falconu 9 spoločnosti SpaceX iba niekoľko sekúnd po štarte a dostal sa tam až o pár mesiacov neskôr. Momentálne to však vyzerá tak, že NASA sa obzerá aj po ďalších podobných zariadeniach, presnejšie v podobe HTC Vive, teda náhlavného setu od spoločnosti HTC. Na Twitteri totiž astronaut Terry W. Virts uverejnil fotografiu, na ktorej má HTC Vive. K tomu pridal komentár, že vás to ”prenesie na ISS” a “najlepšie je to, že veci okolo vás poletujú ako vo vesmíre”.

HTC Vive tak zrejme tvorí simuláciu astronautom, ktorí sa učia fungovať v bezváhovom stave. Zariadenie by teda mohlo poskytovať nejaký špeciálny tréningový program. NASA ešte túto situáciu nekomentovala, ľahko sa však dá dovtípiť, že virtuálna a rozšírená realita ponúka možnosti, ktoré si svoje miesto nachádzajú aj vo vesmíre. Tému budeme sledovať a postupne dopĺňať o ďalšie informácie.

Zdroj: vrfocus.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+