MojAndroid

Spoločnosť 7invensun sme si predstavili už pred pár dňami, kedy sme písali o ich pripravovanom doplnku pre virtuálnu realitu HTC Vive. Firma za podpory Vive X projektu predstavila upgrade kit, ktorý dokáže monitorovať pohyb očí v okuliaroch HTC Vive. Tento doplnok dostal názov aGlass a pekingská spoločnosť spustí predobjednávky už budúci mesiac.

Zariadenie aGlass sa skladá z dvoch okulárov, ktoré bežný použivateľ bez problémov vloží do HTC Vive. Okrem toho firma ponúka v balení ďalšie 3 vymeniteľné šošovky. Tieto okuláre sa pripoja k Vive pomocou USB. Vďaka senzorom a infračervenému svetlu dokáže headset monitorovať pohyb zrenici oka. Upgrade kit aGlass je jedným z typických príslušenstiev tretích strán, ktoré majú za cieľ obohatiť ekosystém Vive.

Niekoľko firiem takisto pracuje na technológii, ktorá spája virtuálnu realitu s monitorovaním očí. Medzi ne patrí, napríklad, výrobca VR headsetov Fove, významná firma Tobii alebo startup Eyefluence, ktorý minulý rok odkúpil Google. Napriek tomu až spoločnosť 7invensun prišla s jednoduchým upgradom, ktorý rozšíri možnosti populárneho HTC Vive.

Spolu s metódou foveated rendering, o ktorej sme písali v tomto článku, sa bude dať HTC Vive používať aj na slabší počítačoch. Ak bude táto technológia fungovať správne, môžeme sa tešiť na o mnoho lepší a reálnejší zážitok z virtuálnej reality.

Ako sme spomenuli, upgrade kit aGlass sa bude dať predobjednať už budúci mesiac, avšak týka sa to len Číny. Podľa UploadVR by mal celosvetový predaj začať v priebehu 3. štvrťroka 2017 s odporúčanou cenou 220$ (200€). Doplnok bude zo začiatku fungovať len na HTC Vive, avšak neskôr sa môže rozšíriť aj na iné headsety ako napríklad Oculus Rift.

Zdroj: The Verge

3.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+