MojAndroid

Spoločnosť HTC predstavila už druhú generáciu headsetu pre virtuálnu realitu. HTC Vive Focus Plus rozširuje schopnosti modelu HTC Vive Focus o dva pohybové 6DoF ovládače. Ponúkne rovnakú mieru voľnosti a spôsob ovládania ako špičkové VR zariadenia na báze PC. Ocenia to spoločnosti, ktoré využívajú virtuálnu realitu mimo kancelárie, ale aj vývojári. Tým umožní Vive Focus Plus jednoduchú adaptáciu softvéru, ktorý pôvodne vytvorili pre systémy virtuálnej reality využívajúce PC.

“HTC Vive Focus Plus je ďalším krokom v našej snahe ponúknuť špičkovú virtuálnu realitu používateľom a firmám,” povedal generálny riaditeľ HTC pre Európu, Paul Brown. “Vylepšenia, ktoré Vive Focus Plus prináša, dovolia zažiť pohlcujúce svety a realistické simulácie aj bez výkonného PC.”

HTC Vive Focus budú dostupné v 25 krajinách a prinesú podporu až 19 jazykov. Predaj bude zahájený v druhom štvrťroku 2019 na stránkach vive.com.

Revolučné ultrazvukové ovládače

Headset je vybavený dvomi 6DoF ovládačmi s ultrazvukovým sledovaním pohybu a analógovou spúšťou. Vďaka nej je schopný pri interakcii s virtuálnymi objektami vyhodnotiť aj silu stlačenia, čo posilňuje presvedčivosť simulácie.

“Vysoký výkon a špičkový 3K AMOLED displej HTC Vive Focus Plus nám umožňujú vytvoriť skutočne pohlcujúci virtuálny svet pre výcvik zdravotných pracovníkov. Tí nie sú obmedzovaní káblami a naviac nepotrebujú ani výkonný počítač,” povedal Olivier Gardinett, CTO spoločnosti SimforHealth. “Ovládače 6DoF naviac umožnili nácvik lekárskych zákrokov, ktoré nebolo možné s bežnými 3DoF ovládačmi simulovať”.

Nové ovládače výrazne uľahčia portovanie aplikácií virtuálnej reality z PC platformy na nezávislý HTC Vive Focus Plus. Novinku už využíva aj spoločnosť Immersive Factory, a to pre výcvik pracovníkov a bezpečnostnej simulácii.

Pohodlie je základ

Novinka sa pýši príkladnou ergonómiou, ktorá umožňuje dlhý pohodlný pobyt vo virtuálnej realite. HTC Vive Focus Plus ponúka tiež funkcie, ktoré ocenia predovšetkým podnikatelia a spoločnosti. Nechýba prezentačný režim Kiosek, podpora ovládania softvéru bez ovládačov a ani nástroje na hromadnú správu viacerých headsetov zároveň.

Vďaka spojeniu s obchodom VIVEPORT budú mať zákazníci prístup k rastúcej knižnici titulov v novom programe predplatného Viveport Infinity. Spustenie Viveport Infinity je plánované na 2. apríla 2019.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
HTC Vive Pro: Nová úroveň virtuálnej reality | CES 2018
Náš tip
Ready Player One: Oasis pre HTC Vive získava nový prémiový obsah
Náš tip
Investičný program Vive X prichádza do Európy. Poteší aj hráčov HTC Vive
25.2.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+