MojAndroid

HTC priznalo, že v minulom roku (2011) sa snažilo až príliš preraziť novinkami na trh. Miesto úzkeho zamerania na osvedčené modely, ponúkalo HTC množstvo modelov z jednotlivých sérii s malými obmenami a vylepšeniami. Keď si len porovnáme model Sensation, ten vďaka miernym obmenám, na konci roku 2011, mal až tri rôzne modely, ktoré sa odlišovali v detailoch. Možno aj to odradzovalo zákazníkov, ktorí rozmýšľali o kúpe tohto telefónu a nevedeli sa rozhodnúť.

V rozhovore pre časopis Mobile, predstaviteľ HTC pre britský trh, Phil Roberson, potvrdil tento fakt. Inak povedané, HTC v minulom roku vsadilo na rôznorodosť a množstvo modelov, v roku 2012 chce zvoliť prísnejšiu stratégiu, ktorá by mohla znamenať menej modelov, viac kvality a menej rôznych „odnoží“.

Musíme sa opäť zamerať na to, čo nás vynieslo na vrchol – kvalitný hardvér a dobré skúsenosti zákazníkov. Rok 2011 sme ukončili s väčším počtom rôznych modelov smartfónov, ako sme ho začali. Snažili sme sa až príliš. V roku 2012 je naším zámerom priniesť zákazníkom niečo výnimočné. Musíme sa uistiť, že nepotopíme naše produkty tým, že vytvoríme veľa rôznych variantov.“

Zdroj: androidguys.com, Mobile Foto: HTC

27.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+