MojAndroid

HTC pred viac ako rokom odkúpilo za 300 miliónov dolárov 51% podiel v Beats Audio. Spoločnosť mala vtedy s nimi veľké plány a už koncom minulého roka sme na trhu mohli vidieť niekoľko certifikovaných Beats Audio zariadení s exkluzívnym príslušenstvom, Beats Audio slúchadlami. Okrem nich  smartfóny ako HTC Sensation XE alebo HTC Senastion XL integrovali aj softvérové vylepšenie v podobe špeciálne upraveného ekvalizéru.

MojAndroid.sk TIP

Vyzerá to tak, že spoločnosti sa s týmto marketingovým ťahom až tak nepodarilo uspieť. Výkonný riaditeľ HTC, Martin Fichter, pre CNET povedal, že už neplánujú predávať zariadenia so slúchadlami Beats Audio zadarmo. Fichter vysvetľuje, že následkom tohto rozhodnutia boli neúspechy hneď na niekoľkých frontoch. Podľa analýzy spoločnosti nakoniec slúchadlá nemali až tak veľký vplyv pri rozhodovaní o kúpe konkrétneho zariadenia, ale zákazník sa rozhodoval na základe vybavenia samotného telefónu. Tiež podotkol, že slúchadlá ich majitelia nakoniec ani vôbec nenosili. Posledným faktorom boli nenaplnené očakávania z predajnosti modelov smartfónov s Beats Audio slúchadlami.

Vyzerá to tak, že fanúšikovia dobrej hudby si tak budú musieť pri kúpe telefónu zaobstarať vlastné slúchadlá.  Beats Audio softvér zostane ale aj naďalej súčasťou nových smartfónov. Nedávna akvizícia spoločnosti MOG tiež naznačuje, že HTC sa možno pokúsi zaujať audiofilnú skupinu zákazníkov trochu iným spôsobom.

Zdroj: pocketnow.com

7.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+