MojAndroid

IFA 2012 priniesla okrem mnohých iných zariadení aj novinku od HTC – smartfón Desire X. Ide o priemerne vybavený smartfón s 2-jadrovým procesorom, 768 MB RAM, displejom s uhlopriečkou 4″ a 5 Mpix kamerou. Práve Super LCD displej a kamera sú hlavnými hrdinami promo videa, ktoré HTC uvoľnilo dnes na verejnosť. Hovorí sa, že displej použitý v tomto modeli je rovnako kvalitný ako displej vo vlajkovej lodi spoločnosti – HTC One X. Nezaostáva ani kamera, ktorá integruje HTC ImageChip s funkciami ako Instant Capture či kontinuálne snímanie fotografií. HTC chce modelom Desire X preraziť v nižšej strednej triede, kde je situovaná aj koncová cena – 319 €.

HTC Desire X

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4"
2-jadrový, 1 GHz, Snapdragon S4 Play, 45 nm, ARM Cortex-A5480x800
768 MB5MPx
4 GB480p
4.9.2012
 • Jerry

  „priemerne vybavený“ a „nižšia stredná trieda“?
  Pár výrobcov nám už ukázalo, že nie vždy je viac pásik viac adidas ;)

 • Mark Smith

  Preboha jak toto moze byt klasifikovane ako nizsia stredna trieda?? Pozrite sa na najlepsie modely Sony ..nemaju ovela lepsi hw a su klasifikovane ako high-endy lebo su to vlajkove lode spolocnosti.

  • SimSon

   High-end v ramci vyrobcu nie je to iste, co high-end v ramci skupiny zariadeni. Okrem toho, myslim ze high-end u sony je xperia ion, a to je „trosku“ lepsie zariadenie, nez DesireX…

 • Pepkules

  4″ a 480×800… no asi ostanem pri Desire S (3,7″ 480×800)

+