MojAndroid

Nespočetné množstvo výrobcov smartfónov v dnešnej dobe stavia na sklenené konštrukciu, a to najmä v ich vlajkových modeloch, takže niet pochýb o tom, že konštrukcia “sklenený sendvič” je veľmi populárna. Sklo sa spravidla nenachádza len na prednej strane, ale aj na tej zadnej, zatiaľ čo boky zariadenia sú tvorené z elegantného kovu. Tieto zariadenia vyzerajú na pohľad okulahodiaco. Taiwanský výrobca HTC métu posunul ešte ďalej a priniesol smartfón, ktorého zadná strana je tvorená z časti priehľadného skla, a telefón nám tak dáva krásny pohľad na jeho doladené vnútro. Známy YouTuber JerryRigEverything nesklamal, a odhodlal sa aj toto zariadenie rozobrať a preskúmať.

Zadná strana stredobodom pozornosti

HTC U12+ má priehľadný chrbát. Túto vlastnosť by určite chcela veľká skupina používateľov smartfónov. JerryRigEverything dokonca vlastnoručne spravil priehľadný zadný kryt rôznym zariadeniam značky Samsung. Tento frajer však zistil zopár múch tohto zariadenia. Jednou z hlavných slabín v dizajne HTC U12+ je, že priehľadný zadný panel, sa tak trochu ľahko uvoľňuje. “Ľahko” však nemyslíme, že sa kryt uvolní bežným používaním, ale akýkoľvek tlak, či sila je schopná tento panel oddeliť od tela telefónu. Napríklad, ak zabudnete,  že telefón máte v zadnom vrecku v nohaviciach a sadnete si, môžete sa ihneď rozlúčiť so zadnou stranou, ak nie aj s celým telefónom. Voda a prach taktiež vedia ohroziť vaše HTC, ak už na ňom máte praskliny.

Náš tip
V balení HTC U12+ sa nenachádza redukcia z USB-C na 3,5 mm Jack

Náš tip
HTC U12+ vs Samsung Galaxy S9+ | POROVNANIE

Maximálna krehkosť

Video tiež ukazuje, že HTC U12+ skutočne má kapacitné bočné tlačidlá. Výrobca sa rozhodol vzdať mechanického ovládača hlasitosti a tlačidla napájania. Ak však omylom stranu telefónu buchnete o ostrý okraj, napríklad okraj stola, je dosť pravdepodobné, že tieto tlačidlá jednoducho vypadnú. Z toho, čo nám ukazuje teardown video, HTC U12+ nám nedáva pocit pevnosti, ani robustnosti. Telefón je veľmi krehký a každý pád môže jeho krásny dizajn seriózne ohroziť. Nuž, presvedčte sa sami.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+