MojAndroid

Mnohí z nás si ešte pamätajú staršiu sériu telefónov HTC s názvom One. Modely sem spadajúce mali kovovú konštrukciu, a tak sa museli zákazníci rozlúčiť s funkciou bezdrôtového nabíjania. Časy sa ale zmenili a HTC uprednostnilo sklenenú konštrukciu “luquid surface” pred kovmi. Prečo teda nové HTC U12+, podobne ako HTC U11, neprinesie bezdrôtové nabíjanie?

U11 aj napriek sklenenej zadnej časti neprinieslo nabíjanie Qi
HTC U11 aj napriek sklenenej zadnej časti nepriniesol nabíjanie Qi
Náš tip
HTC U12+: Vlajková loď pre rok 2018 oficiálne

Plnohodnotný hráč v súboji o najnáročnejších zákazníkov

Ak sa HTC nechcelo stratiť, muselo dať do nového modelu všetko, čo požadujú “konzumenti trendov”. Čo to je? Displej s pomerom strán 18:9, čo najviac objektívov fotoaparátov, portrétový režim, 4K video pri 60 snímkoch za sekundu a bohužiaľ aj absencia 3,5 mm jacku.

HTC U12+ už audiojack neprinesie, poteší však vylepšenými stereo reproduktormi
HTC U12+ už audiojack neprinesie, poteší však vylepšenými stereo reproduktormi

A presne toto nové U12+ prináša. Prednej strane dominuje 6″ QHD+ displej s podporou funkcie HDR10. Zadnej sklenenej časti zase kraľuje duálny fotoaparát s rozlíšením 12Mpix a technológiou UltraPixel a 16Mpix sekundárny objektív s optickým zoomom a podporou portrétneho režimu.

Náš tip
HTC U11: Patrí medzi najlepších | RECENZIA

Bol by ešte ťažší a hrubší

Už odstránenie audiojacku môže byť veľkou prekážkou pre mnohých potenciálnych zákazníkov. Za cenu 799 eur by čakali “full service”, teraz však nedostanú ani bezdrôtové nabíjanie Qi. Prečo?

Náš tip
Stiahnite si pozadia zo zatiaľ nepredstaveného HTC U12+

Spoločnosť sa pre tlač vyjadrila, že pokiaľ by ich nový model (vážiaci 188 gramov, pri hrúbke 8,7 mm) disponoval technológiou Qi, vážil by ešte viac a bol by ešte o čosi hrubší. Okrem iného by vraj ani klzkosť zadnej strany neprispela k lepšiemu fungovaniu nabíjania Qi. Nakoniec HTC nepovažuje za rýchle bezdrôtové nabíjanie do 7,5 wattu.

Nové HTC ponúka spolu so Snapdragonom 845 aj nabíjanie QuickCharge 4.0
Nové HTC ponúka spolu so Snapdragonom 845 aj nabíjanie QuickCharge 4.0

Ani rýchle nabíjanie nie je veľká sláva. Telefón s podporou technológie QuickCharge 4.0 nájdete v balení s adaptérom, ktorý podporuje “iba” QuickCharge 3.0. Zvláštne riešenie. Uvidíme, ako si 3 500 mAh batéria bude rozumieť s jednotlivými technológiami.

Aký máte názor na nový smartfón z dielne HTC? Prijali by ste bezdrôtové nabíjanie v rámci nového vlajkového smartfónu HTC U12+? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

26.5.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+