MojAndroid

HTC U11, OnePlus 5 aj Samsung Galaxy S8 sú vybavené výkonným procesorom Snapdragon 835, a to v spojení s dostatočne veľkou pamäťou RAM. Všetky tieto zariadenia sú veľmi rýchle a pri bežnom používaní sa zrejme nestretnete so situáciami, kedy by vám vyslovene nestíhali. Čo sa ale stane, ak ich položíte vedľa seba? Istý rozdiel v rýchlosti tu bude, aj keď určite nie nijako závratný alebo z používateľského hľadiska rozhodujúci.

Napriek tomu je ale zaujímavé sledovať, ako si tieto prístroje poradia pri stresových situáciách. V tomto prípade, so spúšťaním dvadsiatich aplikácií. Tie sú spúšťané postupne jedna po druhej, pričom pre každý smartfón je zaznamenávaný presný čas. Ako test dopadol môžete vidieť vo videu (treba ešte pripomenúť, že Samsung Galaxy S8 sa u nás predáva vo verzii s procesorom Exynos. Vo videu je variant so Snapdragonom 835).

Z videa vyplýva, že bez ohľadu na to, ktoré zariadenie si vyberiete, tak vás svojou rýchlosťou určite nesklame. Napriek tomu, keby sme mali vybrať víťaza, tak sa ním s menším náskokom pred HTC U11 stal OnePlus 5. Rozdiel medzi OnePlus 5 a Samsungom Galaxy S8 je po troch kolách približne 26 sekúnd. HTC U11 zaostal len asi o 9 sekúnd.

27.6.2017
 • aleesios

  presne som aj tak tipoval…samsung bol vzdy najpomalsi a casom sa to rapidne zhorsuje…poznam z vlastnej skusenosti

 • Tie porovnávačky sú dobré, len tých testov je veľmi veľa, a niekde môže byť S8 rýchlejšia a niekde pomalšia…takže tá rýchlosť sa „nedá“ ani tak určiť podľa videí, trebalo by dané zariadenie vlastniť.

  • Mr. Clones

   Ak by si ho aj vlastnil, tak podla tvojich slov, by bol ten ci onen najrychlejsi pri tvojich aplikaciach, ale nie vseobecne. Na druhej strane ak chceme vseobecny test, tak sa dostaneme ku benchmarkom a uz sme opat v tom istom kole :-)

 • SimSon

  Tak toto je podla mna jeden z najblbsich testov…

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+