MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Boomsound ako sa patrí

Hoci už aj predchádzajúce generácie zariadenia disponovali reproduktormi Boomsound, tak od HTC 10 spoločnosť používa tzv. Boomsound HiFi. Tie sa odlišujú najmä spôsobom uloženia reproduktorov, ako aj samotnou zostavou meničov. V tomto prípade HTC používa jeden reproduktor k reprodukcii stredných a vyšších tónov, zatiaľ čo ten druhý predovšetkým pre nižšie a stredné frekvencie. Navyše, v prípade U11, spoločnosť využíva celú zadnú stenu ako ozvučnicu. Bez ohľadu na použité technológie musíme HTC U11 označiť za jedno z najlepšie, ak nie najlepšie, hrajúcich mobilných zariadení na trhu. Reproduktory Boomsound ponúkajú výbornú hlasitosť, ale aj kvalitu reprodukcie. Kvôli umiestneniu druhého reproduktoru sa však môže stať, že ho pri hraní môžete nechtiac zakryť. Budete si teda musieť nájsť taký spôsob držania, ktorý takejto situácii zabráni – to však nie je žiadny problém. Chce to len trochu cviku.

Okrem BoomSound poteší HTC U11 aj ďalšími audio lahôdkami. Je to napríklad podpora High-res zvuku, či aktívneho potlačenia hluku okolia. To funguje s dodávanými slúchadlami, ktoré sú taktiež kompatibilné s technológiou HTC USonic. Vďaka nej dokáže HTC prispôsobiť zvukový profil zariadenia pre každého používateľa individuálne. Dosiahne to tak, že za pomoci technológie podobnej sonaru, zmapuje vnútorne ucho, ktorého anatómia je pre každého používateľa jedinečná. Ako sme už v úvode naznačili, tak slúchadlá hrajú veľmi dobre, svojim zvukovým prednesom však nebudú vyhovovať každému. My by sme privítali menší dôraz na basy a väčší na stredy a výšky, ktoré sa nám zdali byť vykreslené trochu nedostatočne.

Iným, dnes stále rozširujúcim sa problémom, je absencia 3,5 mm audio jacku. Aj keď pre mnohých to nebude problém, viacerým bude určite chýbať. HTC jeho absenciu kompenzuje aspoň redukciou, ktorú nájdete priamo v balení smartfónu. Mimochodom, v HTC U11 nenájdete predinštalované žiadne multimediálne aplikácie od HTC. Tie nahradili alternatívy od Googlu, ako Google Fotky a Hudba Play.

Operačný systém: Starý známy

HTC aj tu používa vlastnú používateľskú nadstavbu HTC Sense. Tá beží v rámci operačného systému Android 7.1.1 Nougat, ktorý má tie najlepšie predpoklady na to, aby neskôr dostal aktualizáciu na nový Android O. Systém HTC U11 vyniká najmä jednoduchosťou a neponúka veľa komplexných alebo inak zložitých funkcií, ktoré by ste vo väčšine prípadov ani nevyužili. Nastavenia sú prehľadné a reakcie na podnety používateľa rýchle.

Sense podporuje témy, ktoré môžu systém premeniť podľa vašich osobných preferencii. HTC ich ponúka hneď niekoľko, pričom ďalšie sa dajú stiahnuť v aplikácií Motívy. Samozrejme, každý môžete ďalej upravovať. Osobitne môžete zmeniť pozadie plochy a uzamknutej obrazovky, farebný motív, ikony, či vyzváňací tón.

Čo sa nám naozaj páči, je spracovanie notifikačnej lišty a nastavení, ktoré sú presne také, aké z HTC zariadení poznáme – jednoduché a prehľadné. Potešili nás aj aplikácie Motívy a Editor videa Zoe, ktoré sú pre dnešných používateľov ešte stále zaujímavé. Vďaka Editoru videa Zoe môžete priamo v zariadení vytvoriť zaujímavé video z vašich záberov, ktoré môžete rýchlo zdieľať rodine alebo známym. So slovom Zoe sa stretnete aj pri fotoaparáte – ten ešte stále umožňuje zachytávať krátke klipy spojené s fotografiami, ktoré sa volajú Zoe.

Už štandardnou súčasťou softvérovej výbavy je aj domovská obrazovka Blinkfeed, ktorá je akýmsi centrom pre správy z viacerých zdrojov a sociálnych sietí. Dá sa jednoducho vypnúť, takže ak nechcete, tak ju nemusíte používať.

Vhod príde aj aplikácia Boost+, ktorá je určená pre optimalizáciu systémových zdrojov – predovšetkým internej pamäte a RAM. Aplikácia totiž dokáže vyhľadať nepotrebné súbory alebo optimalizovať používanie aplikácií bežiace na popredí či pozadí. K dispozícii je tiež vlastný asistent HTC Sense Companion, ktorý na základe používania smartfónu, dokáže používateľovi poskytnú odporúčania a rady ako zlepšiť používateľský zážitok.

Samotný systém je pre beh na HTC U11 veľmi dobre optimalizovaný, čo pocítite na jeho rýchlosti aj spoľahlivosti. Skutočne, reakciami a plynulosťou patrí HTC U11 medzi absolútnu špičku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
25.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+