MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Tradičná kvalita

Zobrazovací panel HTC U11 má veľkosť 5,5-palca a rozlíšenie QHD. Ide o jednotku typu Super LCD 5, ktorú poznáme už aj z iných zariadení spoločnosti. Nie je preto prekvapením, že aj na HTC U11 ponúka výbornú kvalitu zobrazenia, pozorovacie uhly, ako aj kontrast a podanie čiernej. Pochváliť musíme aj vysoký jas, ktorý zabezpečuje dobrú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach a na priamom slnku. Dobrou správou je aj to, že displej dobre reaguje na dotyky aj v prípade, že je mokrý alebo mokré sú prsty používateľa.

Samozrejme, k dispozícii máte aj niekoľko nastavení zobrazovania. Zmeniť môžete teplotu farieb alebo aktivovať nočný režim, ktorý redukuje modrú zložku svetla, a tak šetrí zrak pri práci v noci alebo vo večerných hodinách. Okrem toho, využijete aj ovládanie pomocou gest, tzv. Motion Launch. Zariadenie môžete vďaka nemu prebudiť alebo uspať dvojitým poklepaním na displej, odomknúť potiahnutím nahor alebo pohybom prsta doprava, resp. doľava, prejsť na obrazovku Blinkfeed alebo Domov.

Výkon a pamäť: Bez kompromisov

HTC U11 je jedným z najvýkonnejších smartfónov na planéte. Vďačí za to kombinácii výkonného procesora Snapdgragon 835 a 4 GB operačnej pamäte RAM. Táto dvojica sa postarala o to, že zariadenie na podnety používateľa reaguje okamžite a problémom nie sú ani viaceré spustené aplikácie. U11 si poradí aj s prehrávaním 4K videí a plynulo zobrazí tiež webové stránky.

Grafická jednotka Adreno 540 sa zas postarala o nekompromisný grafický výkon. S HTC U11 si dnes zahráte akúkoľvek graficky náročnú hru, čo potvrdzujú aj benchmarky 3D Mark. V teste Ice Storm Unlimited sme dokonca dosiahli rekordne vysoké skóre na úrovni 40000 bodov. To je z tohtoročných vlajkových lodí zatiaľ najviac čo sa nám podarilo v tomto teste namerať.

HTC U11 má dobre vyriešené aj chladenie. Ani po našom testovaní sme totižto nepostrehli, žeby dochádzalo k prehrievaniu. Pri bežných činnostiach ale aj pri hraní hier sa teplota zariadenia držala na veľmi rozumných hodnotách, ktoré umožňovali komfortné používanie smartfónu.

Interná pamäť zariadenia poskytuje 64 GB úložný priestor. Z tej je pre používateľa dostupných niečo cez 54GB. Ak by sa vám to zdalo málo, môžete ju rozšíriť o pamäťové karty microSD, a to do kapacity až 2 TB. Interný ukladací priestor môžete prečistiť pomocou aplikácie Boost+.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
25.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+