MojAndroid

Konečne. Takmer rok po uvedení zatiaľ najnovšieho Androidu Pie sa tento systém dostáva na prvý smartfón od HTC. Spoločnosť Google už síce usilovne pracuje na Androide Q, ktorého beta verzie sme mali možnosť otestovať aj my, no pre majiteľov smartfónov od HTC je aj aktualizácia na Android Pie akýmsi menším vykúpením. HTC U11 však nebude úplne prvým smartfónom taiwanského výrobcu, ktorý Android Pie dostane. Je ním model U11 Life. Ten je zaradený do Android One programu. Aktualizáciu dostal ešte v novembri minulého roka.

Čo je však najzaujímavejšie, najnovšia vlajková loď HTC U12+ stále Android Pie nedostala. O tom sme už vedeli dlhšie a teraz sa to len potvrdilo. Prvým modelom (po U11 Life), ktorý získa Android 9.0 Pie, bude starší HTC U11. Pravdepodobne je to z dôvodu, že tento smartfón vlastní viac používateľov, ako model U12+. V každom prípade, je to veľmi zaujímavý krok od HTC.

Zatiaľ len Taiwan

Softvérová aktualizácia je zatiaľ k dispozícii len na odmácom trhu v Taiwane. Je len otázkou času, kedy príde aj do ostatných zariadení. Aktualizácia je veľká 1,3 GB a po aktualizácii sa zmení softvérová verzia na 3.22.709.2.

Náš tip
Kedy dorazí Android 9.0 Pie na smartfóny HTC U12+, U11+ a U11?

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+