MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Zapadá do priemeru

HTC U Ultra je vybavený dobrým fotoaparátom. Ten ponúka rozlíšenie 12 Mpix s veľkými 1,55µm pixelmi, ktoré v spojení s optickou stabilizáciou a svetelným objektívom (f/1.8), zabezpečujú kvalitné fotografie aj v sťažených svetelných podmienkach. Počas dňa sú snímky dostatočne detailné a ponúkajú aj hodnoverné farebné podanie. Pochváliť musíme aj rýchle zaostrovanie. S klesajúcou intenzitou svetla sa zvyšuje aj šum a pravdepodobnosť, že záber bude rozmazaný. Vo svete mobilnej fotografie to však nie je nič nevídané.

Poznámka: Fotografie v pôvodnom rozlíšení stiahnete na tomto odkaze.

Pochváliť musíme tiež kvalitu videa.  To môžete natáčať v maximálnom rozlíšení 4K, a to pri rýchlosti 30fps. Video ponúka skvelé detaily, výborné farby aj stabilizáciu. Špičkový je aj zvuk, o ktorého nahrávanie sa stará hneď niekoľko mikrofónov – celkovo až 4. Tie dokážu zaznamenať 24-bit/192kHz zvuk, či dokonca tzv. 3D audio, ktoré detailne nahráva aj okolité zvuky. HTC U Ultra príde vhod aj pri nahrávaní live koncertov alebo iných podujatí, kde hudba hrá skutočne nahlas a vy chcete dostať zo záznamu čo možno najlepší zvuk. Čo sa týka videa, tak ide určite o jedno z najlepšie natáčajúcich zariadení na trhu a patrí skutočne ku špičke.

HTC samozrejme ponúka aj niekoľko funkcií fotoaparátu. Prostredie aplikácie síce nepatrí práve k tým najlepšie riešeným, no ako na všetko, dá sa naň rýchlo zvyknúť. K dispozícii sú funkcie a režimy, ako napríklad autoportrétové video, autoportrétová panoráma (selfie pre väčie skupiny ľudí) či fotografia (selfie). Predná kamera má maximálne rozlíšenie 16 Mpix, ktoré využijete najmä v dobrých svetelných podmienkach. V podmienkach, keď ale nie sú veľmi ideálne, môžete prepnúť na tzv. Ultrapixelový režim, v ktorom podľa výrobcu získate až 4x vyššiu citlivosť na svetlo a teda aj lepšie snímky s menším šumom.

Pre skúsenejších používateľov je tu potom aj PRO režim. Ten umožňuje manuálne nastaviť hodnoty ISO, expozície, času uzávierky (až do 16 sekúnd) a zaostrenia. Tie sa potom dajú uložiť do troch vlastných nastavení, medzi ktorými sa následne viete rýchlo prepínať. Samozrejmosťou je tiež podpora fotenia v RAW. HTC U Ultra ale pri fotení v tomto formáte umožňuje priamo v telefóne urobiť konverziu do JPEG, a to pomocou nástroja RAW vylepšenia.

Hyperlapse umožňuje zrýchlené natáčanie videa. Oproti predchádzajúcim verziám sa však dočkal jedného vylepšenia. Natočené video môžete po novom rozdeliť do troch častí, ktorým sa dajú priradiť rôzne rýchlosti prehrávania.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+