MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Boomsound

Reproduktory BoomSound už nie sú to, čo bývali. Staré stereoreproduktory zo smartfónov M9, M8 a M7 ponúkali basovejší prednes, čo ale neplatí o nových BoomSound HiFi. Reproduktory sú navyše teraz umiestnené inak. Jeden sa nachádza v telefónnom reproduktore a stará sa predovšetkým o prednes výšok. Ten druhý, “basový”, má tradičné umiestnenie v spodnej časti hneď vedľa USB-C konektora. Reprodukciou zvuku však HTC U Ultra nijak zvlášť nevyniká a dá sa označiť za priemer triedy. Ponúka dostatočnú hlasitosť a čistý zvukový prednes. Len trocha tých basov chýba.

HTC tradične exceluje aj pri prehrávaní hudby. Hoci tu nenájdete 3,5 mm audio jack, jeho absenciu spoločnosť kompenzuje prítomnosťou kvalitných slúchadiel. Tie dobre sadnú do uší a poskytujú tiež výborné odhlučnenie od okolia. Navyše, ponúkajú skvelé vykreslenie basov. Nám ale trochu chýbali výraznejšie vysoké tóny, čo však môžete napraviť úpravou ekvalizéru – nie je súčasťou softvérovej výbavy zariadenia.

Zaujímavosťou je tiež podpora technológie HTC USonic, ktorá pomôže naladiť slúchadlá tak, aby poskytli čo najlepší zvuk. Využíva k tomu sekvenciu špeciálne vyladených zvukov. Na základe ich odrazu sa potom určí osobný zvukový profil používateľa.

Operačný systém: Nougat a Sense

HTC sa v prípade smartfónu U Ultra rozhodlo použiť osvedčený Android Nougat a používateľskú nadstavbu HTC Sense. Tá ponúka používateľovi niekoľko dizajnových a funkčných zmien, v mnohom sa však podobá na čistý Android.

Sense podporuje témy, ktoré môžu systém premeniť podľa vašich osobných preferencii. HTC ich ponúka hneď niekoľko, pričom ďalšie sa dajú stiahnuť v aplikácií Motívy. Samozrejme, každý môžete ďalej upravovať. Osobitne môžete zmeniť pozadie plochy a uzamknutej obrazovky, farebný motív, ikony, či vyzváňací tón.

Čo sa nám naozaj páči, je spracovanie notifikačnej lišty a nastavení, ktoré sú presne také, aké z HTC zariadení poznáme – jednoduché a prehľadné. Potešili nás aj aplikácie Motívy a Editor videa Zoe, ktoré sú pre dnešných používateľov ešte stále zaujímavé. Vďaka Editoru videa Zoe môžete priamo v zariadení vytvoriť zaujímavé video z vašich záberov, ktoré môžete rýchlo zdieľať rodine alebo známym. So slovom Zoe sa stretnete aj pri fotoaparáte – ten ešte stále umožňuje zachytávať krátke klipy spojené s fotografiami, ktoré sa volajú Zoe.

Už štandardnou súčasťou softvérovej výbavy je aj domovská obrazovka Blinkfeed, ktorá je akýmsi centrom pre centralizáciu správ z viacerých zdrojov a sociálnych sietí. Dá sa jednoducho vypnúť, takže ak nechcete, tak ju nemusíte používať.

Vhod príde aj aplikácia Boost+, ktorá je určená pre optimalizáciu systémových zdrojov – predovšetkým internej pamäte a RAM. Aplikácia totiž dokáže vyhľadať nepotrebné súbory alebo optimalizovať používanie aplikácií bežiace na popredí či pozadí.

Celkovo na nás prostredie HTC Sense pôsobilo dobrým dojmom. Je rýchle a prehľadné. Samozrejme, niekoľko nedostatkov sa nájde aj tu. Je to predovšetkým nemožnosť nastaviť veľkosť mriežky, či veľkosť ikon. Vyriešiť sa to dá ale veľmi jednoducho – nainštalovaním alternatívneho launcheru. Otravné sú tiež novinky ponúkané v rámci aplikácie News Republic. Tie sa zobrazujú priamo na uzamknutej obrazovke. Aplikácia sa však dá odinštalovať, takže je len na vás, či ju chcete používať alebo nie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+