MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pozornosť púta druhým displejom

HTC U Ultra je vybavený veľkým 5,7-palcovým Super LCD 5 displejom, ktorý ponúka vysoké rozlíšenie QHD – teda 1440 x 2560 px. Zobrazovací panel odpovedá kvalitám najvyššej triedy a ponúka skvelé podanie farieb, kontrast aj vysoký jas, ktorý zaručuje dobrú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach. Zobrazenie čiernej je tiež výborné. Samozrejme, aj tu môžete zmeniť teplotu farieb, či zapnúť nočný režim. Ten odstráni modrú zložku farebného spektra čím šetrí zrak pri používaní zariadenia v noci. Zvoliť sa dá intenzita efektu, ako aj to, kedy bude aktívna. Zapnúť sa dá manuálne alebo automaticky v určitom zvolenom čase.

Veľkým lákadlom HTC U Ultra je aj jeho sekundárny displej. Ten je menší a plynulo nadväzuje na hlavný zobrazovací panel. Používateľovi poskytuje zobrazovanie notifikácií a niekoľko ďalších praktických funkcií. Vybrať si pritom môžete ich zostavu a meniť môžete aj ich poradie. Zároveň si používateľ sám nastaví, ktoré upozornenia sa majú na sekundárnom displeji zobraziť.

Tzv. druhá obrazovka môže fungovať v dvoch režimoch, a to len pri zapnutom alebo vypnutom displeji. Ak je displej aktívny, môže sa na sekundárnom paneli zobrazovať niekoľko obrazoviek – Aplikácie, Osobné pripomenutie (textová pripomienka), Počasie, Kontakty, Prehrávač hudby a Nadchádzajúce udalosti z kalendára. Samozrejme, nie každý bude funkcie druhého displeja aj využívať. Dobrou správou teda je, že sa dá v nastaveniach veľmi ľahko vypnúť. Mimochodom, sekundárny displej nie je pri vypnutom zariadení aktívny stále, ale iba po určitú zvolenú dobu (od 15 do 60 sekúnd). Znova sa aktivuje nadvihnutím telefónu alebo poklepaním.

Výkon a pamäť: Starší základ

HTC U Ultra aj napriek svojej vyššej cene nedisponuje úplne najnovšími komponentmi. Nájdeme tu minuloročný TOP model procesoru od Qualcommu – Snapdragon 821, ktorý dopĺňa 4 GB operačná pamäť RAM a 64 GB interné úložisko (pre používateľa je dostupných niečo cez 53 GB pamäte), ktoré je rozšíriteľné o pamäťové karty s maximálnou kapacitou do 256 GB. Bonusom je potom ešte cloudové úložisko Google Drive, pri ktorom vám HTC poskytuje 100 GB úložný priestor po dobu dvoch rokov úplne zadarmo.

Aj napriek použitiu staršieho procesoru musíme povedať, že výkonu je viac než dostatok. Reakcie zariadenia sú veľmi rýchle a počas nášho testovania sme nepostrehli žiadne nedostatky alebo zaváhania. Ultra sa ale počas náročných úloh a hrania hier vedela niekedy aj poriadne zahriať, no pri väčšine činnosti ostávala teplota na prijateľných hodnotách. Výkon sme merali aj v benchmarkoch AnTuTu, Geekbench, Vellamo a 3D Mark.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+