MojAndroid

BATÉRIA | Slabší priemer

HTC U Play ponúka akumulátor s kapacitou 2500 mAh, ktorý sa výdržou radí bohužiaľ len medzi slabší priemer. V dobe, kedy kapacita batérií v podobných zariadeniach atakuje skôr hranicu 4000 mAh, je kapacita batérie v U Play naozaj nedostatočnou, čo sa odrazilo aj na jej výdrži na jedno nabitie. Hoci so zariadením dokážete fungovať bez problémov aj celý deň, s displejom nemôžete pracovať viac ako 3 hodiny. U nás sa priemerný čas používania displeja pohyboval na úrovni okolo 2 hodín.

Potešujúcou správou je prítomnosť rýchleho nabíjania, ktoré zaručí 100-percentné nabitie batérie za približne 1 hodinu a 15 minút s tým, že prvých 50% nabije zariadenie rýchlejšie ako zvyšok. Samozrejme, je potrebné využiť pribalenú nabíjačku s výstupom 5V/2A. Pokiaľ patríte medzi náročnejších používateľov, tak túto nabíjačku budete musieť zrejme nosiť všade so sebou, aby ste neostali počas dňa bez potrebnej energie.

HTC U Play ponúka aj niekoľko šetriacich režimov, ktorými môžete predĺžiť výdrž batérie v prípade, že nemáte po ruke nabíjačku. Pripravte sa však napríklad na obmedzený prístup k dátam, nižšie podsvietenie, či absenciu niektorých funkcií.

HODNOTENIE | HTC U Play

Smartfón HTC U Play prichádza v dobe, kedy sa hovorí o zániku alebo renesancii tejto taiwanskej značky. Musíme povedať, že ide o naozaj štýlové zariadenie, ktoré pritiahne zrak okoloidúceho a ponúka aj naozaj pekný displej a pomerne dobrý fotoaparát s podporou fotenia RAW záberov. Tu sa však končí chvála tohto zariadenia. V útrobách konštrukcie totižto nájdeme bohužiaľ slabší procesor MediaTek, batériu s podpriemernou výdržou a systém, ktorý má svoje muchy. Samozrejme, fanúšik tejto značky nemusí všetky tieto veci pokladať za negatívne a zariadenie si aj napriek tomu kúpi. Ak sa pre kúpu modelu HTC U Play rozhodnete aj vy, pripravte si minimálne 410 EUR. Odporúčaná cenovka je 499 eur.

HTC U Play 3

Plusy

  • displej
  • fotoaparát s podporou RAW fotografií
  • podpora rýchleho nabíjania

Mínusy

  • výkon
  • Nadpriemerne zachytávanie odtlačkov a šmúh
  • chýba 3,5 mm jack
  • podpriemerná výdrž batérie
  • vyššia cena (pri pohľade na parametre)
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
6.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+