MojAndroid

Tchajwanský výrobca HTC platil v minulosti spolu s fínskou Nokiou za lídra v segmente smartfónov a PDA. V posledných 5 rokoch sa ale z predných priečok rebríčkov predajnosti vytratil a pravidelne končili jeho finančné výsledky v strate. Napríklad vo februári zaznamenala pokles konsolidovaných tržieb o 23,24 percent, čo je pokles o 110 miliónov dolárov v porovnaní s januárom. Medziročne sa dokonca tržby prepadli až o 44 percent, čo je pokles o 129 miliónov dolárov. Februárové finančné výsledky sa dostali až na 13-ročné minimum. V marci sa krvácanie mierne spomalilo. Teraz spoločnosť v štvrťročnej správe vykázala zisk 710 miliónov dolárov po skoro 3 rokoch. Čo je za týmto úspechom?

Náš tip
Poznáme oficiálny dátum predstavenia HTC U12+

Ak si myslíte, že HTC sa začalo výrazne dariť v predajoch svojich smartfónov alebo VR headsetov HTC Vive, tak budete asi sklamaní. Najväčší podiel na 710-miliónovom zisku má predaj smartfónovej divízie HTC, ktorá bola zodpovedná za výrobu smartfónov Google Pixel, spoločnosti Google za 1,1 miliárd dolárov. Obchod bol dokončený v januári. V ďalšom štvrťroku sa teda nedá očakávať podobne vysoký zisk. Spoločnosť ale dúfa, že sa dostane do lepších čísiel vďaka chystanému vlajkovému modelu HTC U12+.

10.5.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+