MojAndroid

Najhorúcejšou novinkou v technologických kruhoch, bola správa, že HTC prehralo spor o patent s Apple. HTC stavilo na získanie S3 Graphics a ich portfólia duševného vlastníctva v júli za cenu 300 miliónov US dolárov. Taiwanská spoločnosť sa nádejala, že tento krok jej zabezpečí ochranu proti bojom v patentových vojnách s Apple, navyše, poskytlo by jej to možnosť priameho útoku na Apple a iPhone.

Americká Komisia pre medzinárodný obchod to videla žiaľ inak, a rozhodla, že Apple neporušilo žiadny z patentov spoločnosti S3 Graphics, čo znamenalo odloženie obchodu. HTC vyjadrilo sklamanie z rozhodnutia, a rozmýšľa o podaní priamo na súd.

Toto rozhodnutie však malo priamy vplyv na hodnotu akcií HTC a niektorí investori spochybňujú nákup S3 Graphics, ktorá má licenciu na svoje technológie kompresie textúr pre spoločnosti  Nintendo a Sony.

Toto rozhodnutie je jedným z prvých rozhodnutí, ktorých je v súčasnosti na stole asi 12, v kompetencii rozhodnutia ITC. HTC a S3 Graphics majú v zásobe ešte ďalšie tri námietky voči Apple, v ktorých čaká na rozhodnutie komisie.

Zdroj: www.bloomberg.com

24.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+