MojAndroid

Spoločnosti HTC sa v posledných rokoch veľmi nedarí. Tchajwanský výrobca patril ešte pred 10 rokmi k lídrom trhu, ale posledné roky je neustále vo finančnej strate. Aby toho nebolo málo, tak spoločnosť teraz pozastavila predaj svojich smartfónov na britskom území. Dôvodom nie je nízky dopyt alebo problémy s výrobou, ale patentový spor. Informuje o tom server AndroidCentral.

HTC vs IPCom

V roku 2012 HTC prehralo súdny spor s nemeckou spoločnosťou IPCom, ktorý sa týkal bezdrôtových technológii a prístupu k nim. Z nariadenia súdu mohlo HTC odvtedy predávať svoje smartfóny len po úprave. Tie teraz internetové obchody v Británii hlásia ako vypredané. Vo zvyšných krajinách sú ale normálne dostupné.

Dôvodom stopnutia predajov je model HTC Desire 12

V skutočnosti ale spoločnosť HTC stopla ich predaj, pretože pri modeli HTC Desire 12 bolo odhalené porušenie patentových práv IPCom. HTC sa samozrejme obvineniam bráni a sľubuje rýchle vyriešenie problému. Jediné HTC zariadenie, ktoré je momentálne  v britských obchodoch dostupné, je 5G Homehub router. Podľa testov mal patent porušiť smartfón Xiaomi Mi Mix 3. Čínsky výrobca Xiaomi zatiaľ na obvinenie nereagoval.

Náš tip
HTC U12+ dostáva v Európe aktualizáciu na Android 9.0 Pie
10.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+