MojAndroid

Aj napriek pozitívnym ziskom a vynikajúcim výsledkom, najmä na americkom trhu, HTC sa dostalo do sporu s akcionármi. Taiwanský výrobca v štvrtom štvrťroku znížil vyhliadky zisku z pozitívnych čísel na negatívne, potom, ako prehralo spor o patenty s Apple. Navyše, nemecké súdy v týchto vyhliadkach nepridali, keď rozhodli v neprospech HTC v ďalšom spore. Ako kompenzáciu pre investorov, ponúkol CFO Winston Yung informáciu, že HTC sa zameria v budúcom roku na ďalší rozvoj high-end produktov.

Hoci Yung si dával pozor, aby neuviedol nijaké podrobnosti, bol plný optimizmu, ktorý mu spôsobovala myšlienka na nové smerovanie HTC.

Zameriame sa na nové výrobky v budúcom roku, lepšie a konkurencieschopnejšie. Iné, než LTE nové telefóny pre americký trh, máme tiež telefón pre globálny trh. Začneme s niektorými kľúčovými produktmi po celom svete. Sme si v nich istí.

HTC je pravdepodobne v snažení získať vedenie v high-end produktoch a značky ako Samsung a Motorola by chcelo HTC nielen dobehnúť ale v mnohých oblastiach pokoriť.

Dnes už vieme, v akom smere sa HTC chce presadiť a akou cestou sa uberať: Edge HTC, Tegra 3 quad-core procesor so 4,7 palcovým displejom v HD rozlíšení 720p a HTC Ville, 8,4 mm hrubý so Super AMOLED displejom . Oba telefóny sú vraj pripravené na trhový predaj začiatkom budúceho roku s Ice Cream Sandwich Androidom, a budú oba modely predstavené pravdepodobne v januári na CES alebo na Mobile World Congress vo februári roku 2012. Hádam HTC nečaká dlhodobý prepad predaja ako fínsky zázrak Nokia a celé je to len dočasný pokles, ktorý sa prekoná.

Zdroj: SlashGear

 

1.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+