MojAndroid

Po predchádzajúcich stabilných rastoch, ktoré sa pohybovali od 20 do 30 % medziročného rastu, HTC prehodnotilo svoj ekonomický výsledok za 4. štvrťrok. Taiwanská spoločnosť uviedla, že očakáva vo svojich príjmoch stagnáciu, ktorá by sa mohla prejaviť na akciách HTC 7 percentným poklesom.  

V prvej polovici roku 2011 sa predaj HTC zdvojnásobil, no v druhej polovici roku 2011 sa rast spomalil, čo bolo spôsobené príchodom nových modelov od Apple a Samsungu. Naopak, z letargie by sa predaj mal opäť prebrať v prvej polovici roku 2012. Credit Suisse vydal prehlásenie, že nová prognóza by mohla znamenať až 25 %-tný pokles v štvrťročnom porovnaní a pokles predaja až o 2 milióny kusov. Po tom, čo akcie HTC klesli, švajčiarsky nadnárodná spoločnosť vydala zmenu ratingu spoločnosti z „ rastúceho“ na „neutrálny“.

Zdroj: http://www.reuters.com/

 

25.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+