MojAndroid

Predstavte si to – idete odpísať na posledný mail, keď sa zrazu nad softvérovou klávesnicou zobrazí reklama na porovnávač cien hotelových izieb. Niečo takéto zažili mnohí majitelia zariadení HTC, ktorí používajú predinštalovanú klávesnicu. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o omyl na strane poskytovateľa klávesnice, ktorým je tretia strana.

Náš tip
HTC má za sebou úspešný jún, môže za to HTC U11

Klávesnicu totiž poskytuje spoločnosti HTC vývojárske štúdio TouchPal. To okrem iného poskytuje softvérovú klávesnicu aj pre ďalších výrobcov, ako napríklad Huawei, ZTE, Sony či Alcatel. Chyba pritom nastala práve na strane tejto spoločnosti, ktorá začala reklamy zobrazovať omylom.

Spoločnosť HTC sa už k situácii vyjadrila a prisľúbila rýchlu opravu. Ako vidíte na priloženom screenshote, chyba sa objavila napríklad aj vo Švédsku. Ak ste ju ale náhodou spozorovali aj vy, určite nám dajte vedieť v diskusii pod článkom. Ak nechcete čakať na aktualizáciu od výrobcu, nájdite v nainštalovaných aplikáciách titul TouchPal a odinštalujte posledné aktualizácie. Hoci riešenie nie je zložité, sú to často práve menej skúsení používatelia, ktorí používajú predinštalovanú klávesnicu a tí z danej situácie určite nebudú nadšení.

Zdroj: Android Police via Pocketnow

18.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+