Používatelia smartfónov HTC One M8 a One M9 sa začínajú sťažovať na reklamy, ktoré sa objavujú v notifikačnej lište ich zariadení. Jednu z takýchto reklám sme už na redakčnom HTC One M9 zaznamenali aj my. Chvíľu nám trvalo, kým sme zistili, že ide o reklamu od HTC a nie upozornenie z nejakej aplikácie. Zaujímavosťou ale je, že sa reklama na film Fantastic Four (Fantastická štvorka) zobrazuje len tým, ktorí používajú HTC Sense a nie alternatívny launcher. Podobný systém reklám v lište s upozorneniami nie je však jedinečným.
Podobné notifikácie ponúka napríklad Amazon. Ak si ľudia nechajú na svojich čítačkách Kindle zobrazovať reklamu, môžu si ich kúpiť za nižšiu cenu. Zdá sa však, že HTC sa používateľov neopýtalo, či si chcú nechať zobrazovať reklamy. Aj keď nám občasné zobrazenie reklamy v notifikačnej lište neprekáža, môžu sa nájsť používatelia, ktorým sa zdá byť tento systém inzercie otravný. Uvidíme, či išlo o jednorázovú akciu alebo sa reklamy v notifikačnej lište HTC One M8 a One M9 budú zobrazovať častejšie. Určite to budeme na redakčnom zariadení sledovať.
[katalog_reklama id="365703" typ="micro"]
Zdroj: PocketNow

ta firma uz nevie ako ziskat peniaze….. trapas
iba sa potápajú takýmito „nápadmi“….
:D
Hmm zda sa ze zisky su velmi male…snazia sa ziskat cash? robia co sa da..ale je to kontraproduktivne z dlhodobeho hladiska…
Radsej nech sa zbavia htcsense..stock android a lepsi marketing…
a normalne ceny a lepsia kvalita HW, to je hlavny problem
Stock Android už mali v One a nepredával sa bohvie ako. Ľudia nechceli platiť tie isté peniaze za menej.
Teraz chcem vidieť reakcie tých, čo stále opakujú, že reklama je cena za veci, služby, produkty zadarmo. Nezdá sa mi, že by jedny z najdrahších prístrojov boli zadarmo, rovnako, ako sa mi nezdá, že by filmové predstavenie v kine, kúpené DVD atď. boli zadarmo. Neférové konanie firiem vedie k obrane používateľov – AdBlock.
i v samsungu mám reklamy v notifikační liště
byla to reklama na s6 ale screenshot mně nenapadl
to si pamätam ale to bola jedina reklama ktora mi kedy prisla
stejně by si to neměli dovolit…
aj to bola reklama z galaxy aps storu a odtial sa daju vypnut upozornenia
Stejně jsem si musel koupit xperii, protože zasekaný Samsung kleknul…..
Aj XPERIA má reklamu, resp. ponuky zaujímavých zliav priamo v notifikačnej lište. Ale je tu možnosť vypnutia notifikácie danej aplikácie. Nedá sa to podobne obmedziť aj v HTC?
Xperia Lounge je projekt SONY a ak máš účet Lounge tak potom dostávaš zľavy, ale preto lebo si majiteľom Xperie. Ak nechceš nemusíš sa prihlásiť alebo aj vypnúť notifikácie.
HTC už nevie ako zarobiť tak skúša toto…ale týmto len odradí ďalších potencionálnych záujemcov.
súhlas, ako keby nemali dosť problémov
Určite sa to dá bloknúť. Ale imidžu značky to teda neprospeje.
Toto je už vrchol drzosti… Nevykešoval som mesačnú výplatu za telefón, aby mi hentaké sračky vnucovali. Nejde o to, či je to otravné alebo nie, ide o princíp ľudia!
A tu na tej stránke vám neukazuje reklamu na najhoršiu banku na sk? Podľa mňa je toto horšie. Hanba vám za totu reklamu otravnu.
rieš Adblockom
Ale funguje to na telefóne?
Mal som na mysli tú reklamu na tomto webe ale Adblock je aj .apk
ADBLOCK FTW!!!
Neviete ci nahodou do HTC nenastupil Pista Elop? Lebo mam dojem, ze HTC sa snazi odohnat od seba co najviac zakaznikov, a on je na toto naozaj expert…