MojAndroid

Používatelia smartfónov HTC One M8 a One M9 sa začínajú sťažovať na reklamy, ktoré sa objavujú v notifikačnej lište ich zariadení. Jednu z takýchto reklám sme už na redakčnom HTC One M9 zaznamenali aj my. Chvíľu nám trvalo, kým sme zistili, že ide o reklamu od HTC a nie upozornenie z nejakej aplikácie. Zaujímavosťou ale je, že sa reklama na film Fantastic Four (Fantastická štvorka) zobrazuje len tým, ktorí používajú HTC Sense a nie alternatívny launcher. Podobný systém reklám v lište s upozorneniami nie je však jedinečným.

htc-reklam

Podobné notifikácie ponúka napríklad Amazon. Ak si ľudia nechajú na svojich čítačkách Kindle zobrazovať reklamu, môžu si ich kúpiť za nižšiu cenu. Zdá sa však, že HTC sa používateľov neopýtalo, či si chcú nechať zobrazovať reklamy. Aj keď nám občasné zobrazenie reklamy v notifikačnej lište neprekáža, môžu sa nájsť používatelia, ktorým sa zdá byť tento systém inzercie otravný. Uvidíme, či išlo o jednorázovú akciu alebo sa reklamy v notifikačnej lište HTC One M8 a One M9 budú zobrazovať častejšie. Určite to budeme na redakčnom zariadení sledovať.

[katalog_reklama id="365703" typ="micro"]

Zdroj: PocketNow

5.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

23 odpovedí na “HTC začína ukazovať reklamu aj v notifikačnej lište zariadení, používateľom sa to nepáči”

  1. Hmm zda sa ze zisky su velmi male…snazia sa ziskat cash? robia co sa da..ale je to kontraproduktivne z dlhodobeho hladiska…
    Radsej nech sa zbavia htcsense..stock android a lepsi marketing…

  2. Teraz chcem vidieť reakcie tých, čo stále opakujú, že reklama je cena za veci, služby, produkty zadarmo. Nezdá sa mi, že by jedny z najdrahších prístrojov boli zadarmo, rovnako, ako sa mi nezdá, že by filmové predstavenie v kine, kúpené DVD atď. boli zadarmo. Neférové konanie firiem vedie k obrane používateľov – AdBlock.

  3. Toto je už vrchol drzosti… Nevykešoval som mesačnú výplatu za telefón, aby mi hentaké sračky vnucovali. Nejde o to, či je to otravné alebo nie, ide o princíp ľudia!

Pridaj komentár

+