MojAndroid

Podľa najnovších správ z burzy, HTC Corp (2498) druhý najväčší hráč na poli výroby smartfónov v Ázii vykázal prvý krát za posledné dva roky štvrťročný pokles a stratu zisku.  HTC tak v hospodárskych výsledkoch predbehli konkurenčné spoločnosti ako Apple (AAPL) a Samsung Electronics Co.

Informáciu priniesol na svojom portáli ekonomický internetový magazín Bloomberg.com .

V poslednom štvrťroku roku 2011 poklesol zisk HTC o 26 percent na úroveň NT 11 miliárd dolárov (364.000.000 dolárov) z úrovne NT 14,8 miliardy dolárov v roku 2010 v rovnakom období. Analytici však odhadujú, že pokles bol prechodný a už v najbližších 4 týždňoch by sa mala hodnota spoločnosti HTC zvýšiť na úroveň NT 11,6 miliardy dolárov.

Analytici predpokladajú, že pokles bude aj napriek miernemu osvieženiu naďalej klesať, pretože zákazníci sa rozhodujú pri kúpe pre také modely ako Samsung Galxy alebo Apple iPhone.  

Objednávky klesli na 10 miliónov zariadení a predpoklad je, že sa dostanú až na úroveň 8,5 miliónov zariadení v tomto štvrťroku. V treťom štvrťroku roku 2011 HTC predalo 13,2 milióna kusov, ale pre ďalšie obdobie neposkytlo dáta pre analýzy.

Zdroj: www.bloomberg.com Foto: HTC

9.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+