MojAndroid

HTC sa v posledných rokoch trápilo s neustále klesajúcimi príjmami z predaja svojich smartfónov. Od roku 2011 sa taiwanská spoločnosť pri pohľade na medziročné výsledky vždy pohybovala v červených číslach. To sa však po dlhých troch rokoch konečne mení. HTC v poslednom kvartáli totižto zaznamenalo predaje vo výške 1,5 miliardy dolárov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast približne o 0,16 miliardy.

V 4Q 2014 predstavoval čistý príjem spoločnosti 14,7 miliónov dolárov a výrobca dokonca dosiahol aj operačný zisk vo výške 5,6 miliónov dolárov. Analytici predpokladali, že HTC bude ku koncu roka so stratou 0,9 milióna, ich analýzy sa však podľa oficiálnych výsledkov nepotvrdili. HTC za to vďačí najmä silnejúcej strednej triede a rastúcim predajom v Indii a Číne. Spoločnosť sa svojimi zariadeniami Desire zaradila niekde medzi iPhone 6 a lacné zariadenia Xiaomi, čo sa zdá sa jej aj vypláca.

Samozrejme, taiwanský výrobca ešte nie je úplne za vodou, no tento rok sľubuje veľké veci. Dočkať by sme sa mali vlajkovej lode HTC One M9 (hima), hodiniek s Androidom Wear, či nových tabletov a smartfónov strednej triedy. Prvé už spoločnosť predstavila na CES 2015.

Náš tip
Android trendy 2015: Čo nás čaká v novom roku

Zdroj: androidcentral

6.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+