MojAndroid

Spoločnosť HTC nasleduje takých výrobcov smartfónov ako Apple a Samsung, keď sa rozhodla, že ponúkne svojim priaznivcom zariadenia, ktoré budú niesť v sebe procesor spoločnosti HTC. Podľa zdroja, HTC už podpísalo zmluvu o spolupráci pri vývoji týchto procesorov so spoločnosťou ST-Ericsson.

 

Procesory by mali byť dodávané so zariadeniami, ktoré patria do nižšej výkonnostnej triedy smartfónov a objaviť na trhu by sa mohli niekedy začiatkom roku 2013.

Spoločnosť HTC prejavila začiatkom tohto roku nespokojnosť s dodávanými procesormi od spoločnosti Qualcomm a táto nespokojnosť sa odzrkadlila aj v predaji prístrojov HTC.  Pri svojich vlajkových lodiach ako HTC One X spoločnosť vsadila na štvorjadrové Tegra 3 procesory od NVIDIE. Táto spolupráca by sa mala rozšíriť aj na rad telefónov nižšej triedy.

Spolupráca  s ST-Ericsson môže byť cestou k tomu, ako dosiahnuť nižšiu cenu zariadení HTC, no prioritou sú teraz výkonné zariadenia najvyššej a strednej triedy v podobe „One“ série. Je však dôležité nestratiť krok s konkurenciou a zameriavať sa aj na nižšiu triedu zariadení, ktorá je vo svete stále populárna, najmä vďaka cenám a nenáročnosti používateľov.

Zdroj: ChinaTimes Foto: HTC

24.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+