MojAndroid

Hoci sa spoločnosť HTC ešte stále topí v červených číslach príjmov, marec bol mesiacom, ktorý potešil ich finančné oddelenie. Pomohli tomu rozhodne aj interné zmeny, pomocou ktorých HTC zredukovalo náklady a výdavky pri výrobnom procese a zamestnancoch. Aj vďaka tomu zaznamenalo HTC medziročný nárast marcových príjmov na úrovni 25,4% (156 miliónov eur), pričom neauditované tržby za prvý kvartál tohto roka predstavovali približne 445,5 milióna EUR.

HTC U Play 12

Náš tip
HTC U Play: Ide HTC správnym smerom? | RECENZIA + VIDEO

Zvýšenie príjmov a tržieb je rozhodne úzko späté s predstavením zariadení HTC U Ultra a HTC U Play, ktoré sa začali predávať na začiatku mesiaca. Je naozaj ťažké odhadnúť, ako sa zmenia príjmy spoločnosti HTC po tom, ako opadne boom z predaja týchto zariadení, no v ďalšom mesiaci by mohol byť vítanou posilou pripravovaný smartfón HTC U (Ocean), ktorý by sa mal začať predávať už začiatkom mája.

Zdroj: HTC

7.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+