MojAndroid

Zaujímavou novinkou len nedávno predstavenej vlajkovej lode spoločnosti HTC je prítomnosť dávno zabudnutého IR vysielača, ktorý sa už dlhú dobu neobjavil v žiadnom populárnom smartfóne. Na žiadosť vývojárov mobilných aplikácií pre systém Android, HTC pred malou chvíľou pridalo IR API do svojho OpenSense SDK. Spoločnosť predpokladá, že vývojári budú vytvárať nové aplikácie pre kontrolu rôznych druhov televíznych prijímačov, fotoaparátov a iných zariadení týmto snímačom.

HTC pridalo IR ovládanie do OpenSense SDK

Nové API je k dispozícií na vyžiadanie a umožní nový HTC One naprogramovať rovnakým spôsobom, ako diaľkový ovládač. Rozhranie umožňuje smartfónu “naučiť” sa kódy vášho ovládača prípadne iného zariadenia a získať tak nad ním kontrolu. IR vysielač je v súčastnosti využívaný v aplikácií Sense TV, ktorá je súčasťou novej nadstavby HTC Sense 5 a ma všetky schopnosti univerzálneho ovládača. Ak máte nápad, ako využiť IR vo svojej aplikácií, musíte kontaktovať spoločnosť HTC vyplnením tohto formulára. Viac informácií sa dozviete na oficiálnom blogu spoločnosti.

22.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+