MojAndroid

Virtuálna realita je sama o sebe dosť pokročilá technológia. Jedným z hlavných výrobcov v jej obore je aj HTC, ktorému sa nedarí s predajom smartfónov. Zato komponenty VR má naozaj prepracované a získali si veľkú obľubu. Stále je ale čo zlepšovať, čoho dôkazom je aj nový model HTC Vive Focus Plus predstavený na Mobile World Congress 2019 v Barcelone.

Nové ovládače a možnosti pre vývojárov

HTC Vive Focus Plus oproti svojim predchodcom ponúka oveľa viacej možností. Oproti štandardnému modelu Vive Focus prináša dva nové ovládače kategórie 6DoF (Degrees of Freedom). Tie sú stavané na báze ultrazvuku, takže prinášajú výsledok porovnateľný so špičkovými zostavami VR na báze počítačov.

Jednoduchšie to budú mať vďaka Vive Focus Plus aj vývojári. Softvér sa totiž oveľa ľahšie adaptuje na aplikácie pôvodne vyvinuté pre počítače. To značka docielila aj vďaka platforme Vive Wave. K nej budete ako vývojár potrebovať už iba príslušný SDK (Software Developers Kit, teda “sadu nástrojov vývojára”).

HTC Vive Focus Plus okrem 6DoF ovládačov prináša aj pokrok v simulácii rôznych pracovných úkonov
HTC Vive Focus Plus okrem 6DoF ovládačov prináša aj pokrok v simulácii rôznych pracovných úkonov

Využiteľné vo veľa oboroch

Nový 3K AMOLED displej HTC Vive Focus Plus spolu s ultrazvukovými 6DoF ovládačmi zaručuje oveľa širšie možnosti využitia. Napríklad bolo vďaka nim možné simulovať komplikované lekárske zákroky, ktoré už 3DoF ovládače simulovať nezvládali. V neposlednom rade je dobré spomenúť, že Focus Plus bude od 2. apríla spojený s obchodom Viveport ponúkajúcim širokú škálu hier a aplikácií.

HTC na MWC 2019 okrem modelu Vive Focus Pro plánuje predstaviť aj Vive Pro Eye. Predvedené by mali byť simulácie z prostredia zdravotníctva, bezpečnostného výcviku, alebo stavebníctva. Prvýkrát taktiež výrobca predstaví spojenie virtuálnej reality a 5G pripojenia.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
HTC predstavilo nové VR headsety a VR internetový prehliadač | CES 2019
Náš tip
HTC a McLaren predstavili limitovanú edíciu VR Vive Pro
23.2.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+