MojAndroid

HTC Vive, divízia HTC pre virtuálnu realitu, dnes oznámila spustenie podpory headsetu Oculus Rift v obchode Viveport. Ide o ďalší krok v snahe prepojiť vývojárov s používateľmi z celého sveta. Majitelia headsetu Oculus Rift tak získajú prístup nielen k nákupu jednotlivých aplikácií, ale aj k výhodnému programu Viveport Subscription.

Ten sa pýši katalógom o takmer 500 tituloch, z ktorých si používatelia každý mesiac môžu vybrať 5 a objavovať tak stále nový obsah. V programe Viveport Subscription sú k dispozícií obľúbené hry ako napríklad Seeking Dawn, Knockout League alebo A-Tech Cybernetic VR. Samozrejme nechýbajú ani kreatívne a zážitkové tituly ako Tilt Brush či theBlu.

V rámci mesačného predplatného vo výške 9.99 € tak môžu používatelia hrať tituly v hodnote presahujúcej 120 € a na prelome mesiaca si vybrať ďalšie. Pri registrácii do programu Viveport Subscription naviac každý používateľ získa možnosť vyskúšať si prvých 14 dní zadarmo.

Vývojári môžu svoje tituly hlásiť ako kompatibilné už od dnešného dňa. Používateľom headsetu Oculus Rift bude prístup do obchodu umožnený 4. septembra.

“Sprístupnením obchodu Viveport majiteľom headsetu Oculus Rift, umožníme vývojárom osloviť takmer dvojnásobné množstvo používateľov. Viveport je platformou, ktorá ponúka najviac príležitostí pre monetizáciu VR obsahu. Už dnes ponúkame obchod zameraný čisto na virtuálnu realitu, unikátny program predplatného i dostupnosť v obchode Amazon a herniach Viveport Arcade. V tomto trende plánujeme pokračovať a získať tak pre vývojárov čo najširšie možné publikum.” – hovorí Rikard Steiber, prezident obchodu Viveport.

Vývojári môžu svoj obsah v obchode Viveport označiť ako kompatibilný s headsetom Oculus Rift prostredníctvom rozhrania pre vývojárov. Tie aplikácie, ktoré majú už teraz HW podporu headsetu prostredníctvom OpenVR, budú môcť vo veľa prípadoch ihneď zaradiť prostredníctvom zaškrtnutia podpory Oculus Rift v sekcii Compatible headsets a vytvorením produkčného vydania v sekcii Submit.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samostatný VR headset Oculus Go vstupuje do predaja
17.8.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+