MojAndroid

Taiwanskú spoločnosť HTC už nejakú dobu trápia zlé hospodárske výsledky. Tie sa nemenia ani vtedy, keď výrobca uvedie na trh veľmi zaujímavé zariadenia, ktoré si aj ľudia kupujú. Predaným množstvom však nemôžu konkurovať gigantom ako Samsung, ktorý predčí HTC v ziskoch či obrate niekoľkonásobne. Napriek tomu je pre HTC pozitívne aspoň to, že v tomto štvrťroku nezaznamenala spoločnosť stratu. Dôvodov na radosť však predstavitelia spoločnosti nemajú zrovna veľa.

Štvrťročný obrat HTC mal v Q3 2014 hodnotu 41,86 miliardy NT$, čo je výrazný pokles v porovnaní s 65,1 miliardy NT$ v Q2. hrubý zisk zasa poklesol z 2,3 miliardy NT$ na 0,64 miliardy NT$ v treťom štvrťroku. Tieto čísla neveštia pre spoločnosť nič dobré a k lepším hospodárskym výsledkom nepomohli ani nové zariadenia. HTC Butterfly 2 bol predstavený a uvedený na ázijský trh. V USA sa začalo predávať HTC One M8 s Windows Phone a HTC Desire 610 a Deire 510 zasa rozšírili portfólio spoločnosti v segmente mid-range smartfónov.

HTC One M8, photos

O čosi lepšie výsledky by mohli prísť v poslednom štvrťroku tohto roku. HTC podľa všetkého predstaví v spolupráci s Google tablet Nexus. Spoločnosť by tiež mala predstaviť vlastnú kompaktnú kameru. Očakávajú sa aj nové zariadenia s vylepšeným fotoaparátom, ktoré ponesú označenie EYE. Uvidíme, nakoľko pomôžu tieto novinky spoločnosti, ktorá sa dlhodobo trápi so zlými hospodárskymi výsledkami. Nové zariadenia síce sľubujú zmenu, no ani ostatní výrobcovia neoddychujú a neustále uvádzajú novinky všade vo svete.

Zdroj: Android Central

4.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+