MojAndroid

Spoločnosť HTC je známa najmä precíznosťou pri konštrukcií svojich zariadení, čo sa prenieslo aj do prémiových materiálov použitých pri výrobe tabletu Nexus 9. Práve nový Nexus tablet je prvým z dielne taiwanského výrobcu po dlhej dobe, no je možné, že novinka bude znamenať zmenu sústredenia sa spoločnosti aj na tento segment trhu. O týchto plánoch informoval prezident pobočky spoločnosti v severnej Ázii, pričom podľa neho uvidíme v budúcom roku hneď niekoľko tabletov od HTC a všetky budú patriť do high-end, alebo mid-end kategórie.

Podľa jeho slov je totiž produkcia dostupných tabletov s cenovkou pod 160 USD jednoducho nezisková. Práve preto sa chystá spoločnosť zamerať sa na prémiové zariadenia, kde je stále miesto na konkurenciu. Oveľa viac informácií o tabletoch od HTC nebolo zverejnených. Predstaviteľ ázijskej pobočky ale poznamenal, že v súčasnosti populárne 7-palcové tablety strácajú svoje využitie, keďže bežné smartfóny sú stále väčšie, čoho dôkazom je aj nový Nexus 6. Vďaka tomu môžeme tušiť, že HTC sa skôr zameria na väčšie zariadenia a podľa všetkého bude súperiť najmä s radou Note od Samsungu. Otázne tiež zostáva, ako bude vyzerať systém Sense v nových tabletoch od HTC. Odpovede na všetky tieto otázky sa dozvieme už v priebehu budúceho roku, keď je naplánovaných hneď niekoľko rôznych modelov.

Zdroj: Focus Taiwan via Cult of Android

5.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+