MojAndroid

Ešte v minulom roku sa objavili informácie o tom, že spoločnosť HTC plánuje vstúpiť na trh inteligentných hodiniek a najnovšie informácie tieto dohady aj naďalej prehlbujú. Podľa informátora @upleaks sú hodinky skutočnosťou a spoločnosť sa namiesto Androidu Wear rozhodla použiť vlastný operačný systém, ktorý bude podporovať Android aj iOS zariadenia.

Fakt, že hodinky by mohli podporovať aj konkurenčnú platformu iOS nie je až taký prekvapivý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ide predsa o rovnakú spoločnosť, ktorá už podobný krok zvolila v prípade fotoaparátu RE Camera. Týmto krokom sa HTC dostane do ešte širšej skupiny potenciálnych zákazníkov, ako keby sa mal orientovať len čisto na Android, prípadne len zariadenia zo svojej produkcie.

Samotné hodinky by mali výžiť len 23 gramov, pričom dostupné budú v troch veľkostiach. Vybavené majú byť 1,8-palcovým POLED (Plastic OLED) displejom, ktorý ponúkne rozlíšenie 320×160 pixelov. Po funkčnej stránke by hodinky od HTC mali ponúknuť takmer rovnaké možnosti, než Android Wear, pričom výdrž batérie by mala byť veľmi dlhá.

Blížiaca sa konferencia Mobile World Congress 2015 v Barcelone sa zdá byť ideálna na ich predstavenie spolu s vlajkovou loďou HTC One M9, no zdroj nespomenul žiaden časový rámec, v ktorom môžeme hodinky očakávať. Zatiaľ, čo HTC pripravuje vlastný produkt, konkurencia však už zaplavuje trh. Spoločnosť bude musieť uviesť nejaký druh inovácie, či už po dizajnovej alebo po funkčnej stránke, no aj samotná otvorenosť pre iOS ich môže posunúť veľmi vysoko.

Zdroj: pocketnow

11.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+