MojAndroid

HTC otvorilo prvý značkový obchod v Európe. Prekvapením je, že sa tak stalo v Prahe. Ponúka jedinečnú službu: na týždeň vám požičia akýkoľvek telefón úplne zadarmo.

Česká pobočka taiwanskej spoločnosti HTC otvorila 1. júla 2010 svoj prvý značkový obchod v Európe, na prekvapenie práve v Prahe. Nakoniec, HTC nie je prvý, kto skúša značkový obchod v Českej republike. Nokia otvorila prvú predajňu nového konceptu v pražskom Paláci Flóra v roku 2005.

Značková predajňa HTC sa nachádza na ulici Na Poříčí 26 v Prahe, priamo oproti obchodnému domu Bílá labuť. Je teda takmer v centre na pomerne frekventovanej ulici. Obchod zvonku určite neprehliadnete, presklený výklad zaujme na prvý pohľad. Otvorené je počas všedných dní od 9.00 do 18.00, v sobotu len do 13.00.

Je to značková predajňa ako má byť, predovšetkým však zaujme veľmi dobre prepracovaný design. Celému priestoru dominuje veľká LCD televízia vložená namiesto displeja do HTC Legend v nadživotnej veľkosti.

Dobre riešené je aj okolie vrátane stropu, nechýba ani držiak na letáky. Centrom diania je však kruhový stôl, na ktorom nájdete takmer všetky stroje od HTC. A žiadne makety, všetky sú originály a dajú sa hneď použiť.

Nájdete tam napríklad najlepší telefón HTC Desire, ale i takmer low-endový HTC Smart. Nestačí vám pohrať sa s telefónom v predajni? Na to HTC myslelo, a tak ponúkli takmer unikátnu službu. Ak budete chcieť a v predajni odovzdáte zálohu v plnej cene telefónu, môžete si akýkoľvek telefón požičať na celý týždeň úplne zadarmo. To je naozaj jedinečná služba a obzvlášť u high-endových telefónov navyše aj veľmi užitočná.

“Záujem o telefóny značky HTC neustále rastie, od ich príchodu na trh ide prakticky o strmo stúpajúcu krivku,” hovorí Kamil Vacek, zástupca spoločnosti HTC v Českej republike. “Predajné výsledky sú v ČR fantastické. Aj z tohto dôvodu sa prvá značková predajňa v Európe otvára práve u nás. Pokiaľ budeme v tomto trende naďalej pokračovať, dá sa očakávať ďalšia expanzia.”

Týmto ale možnosti predajne ani zďaleka nekončia. Samozrejme si tu môžete akékoľvek HTC zakúpiť, za predajným pultom visí aj príslušenstvo. Vyškolení pracovníci vám tu ochotne s čímkoľvek poradia a na mieste bude fungovať aj servis prvej úrovne, pokiaľ budete potrebovať napríklad prehrať firmware v telefóne, nie je to problém.

via mobilmania.cz

20.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+