MojAndroid

Projekt Facebook smartfónu má už nejaký ten mesiac a prednedávnom bol tento projekt stiahnutý z reálneho sveta. V minulosti sme už mali možnosť používať zariadenia ako HTC Cha Cha alebo HTC Salsa, ktoré boli socializované a prepojené s Facebookom, no projekty veľmi rýchlo skončili a boli stiahnuté. Dnes sa opäť víria hladiny vôd v oblasti smartfónov a prepojenia týchto zariadení so sociálnou sieťou Facebook.

Najnovším kúskom, o ktorom kolujú informácie, že by sa mohol stať nástupcom predošlých smartfónov prepojených so sociálnou sieťou Facebook, je model Android smartfónu s kódovým označením HTC Opera UL. Tento produkt je označený ako priamy smartfón, ktorý podporuje prepojenie s Facebookom. Smartfón má procesor s taktovaním 1,4 GHz a grafiku Adreno 305. Predpoklad je, že smartfón by mohol mať dvojjadrový procesor Snapdragon S4. Displej by mal mať rozlíšenie 720p a poháňaný by mal byť Androidom 4.1 Jelly Bean. Všetky tieto údaje sa objavili v testovacom nástroji NenaMark 2, kde smartfón dosiahol skóre 38,9 bodov.

Podľa zdroja, smartfón na trh mierne mešká a objaviť by sa mohol teda niekedy začiatkom budúceho roku, oficiálne stanovisko však neexistuje, a tak je príchod na trh otvorený.

Ako vieme, Facebook prechádza ťažkým obdobím, keď stráca svojich priaznivcov, čoraz menej používateľov využíva aplikáciu Facebook pod operačným systémom Android a navyše, výsledky Facebooku mierne ovplyvnil aj vstup sociálnej siete na finančný akciový trh, keď Facebook po vstupe na burzu stratil na hodnote. Facebook preto vyvíja aktivity, ktorými by udržal terajší trend a udržal si svojich priaznivcov a dosahoval pozitívne čísla aj naďalej. Navyše prieskumy ukazujú, že o podobný typ smartfónu by medzi používateľmi bol záujem.

Zdroj, foto: Pocket-Lint

3.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+