MojAndroid

Nasledujúca správa je určená najmä pre všetkých nových alebo budúcich majiteľov smartfónu spoločnosti HTC – One X. Systém multi-taskingu je jeden z najoceňovanejších medzi operačnými systémami v dnešných smartfónoch Android. Aj keď tento systém je veľmi prospešný, nájdu sa isté problémy, ako to je v prípade najnovšieho kúsku z radu high-end zariadení od spoločnosti HTC – One X.

Predstavme si teda, ako funguje tento systém na najnovšom HTC One X. Ak spustíte viac položiek naraz, po spustení tej nasledujúcej sa obsah tej predchádzajúcej vždy vymaže. Keď sa k tej pôvodnej vrátite, obsah sa musí nanovo načítať. Je to teda netradičné chovanie aplikácií, pretože zvyčajne sa obsah uchová, pokiaľ máte spustených len niekoľko málo aplikácií. Iný stav je, keď máte otvorených viac aplikácií, potom sa obsah tých najstarších sám vymaže.

Tento stav môže byť prispôsobený tomu, že HTC One X má “len” 1 GB pamäte RAM a HTC vsadilo na šetrenie batérie rýchlym vypínaním aplikácií. Ale spôsob, akým to HTC One X robí, nie je celkom vhodný pre samotného používateľa, pokiaľ naozaj potrebuje pracovať s viacerými aplikáciami a tento spôsob nie je šetrný ani k dátovému paušálu.

Viac môžete vidieť v nasledujúcom videu používateľa wrxdrunkie umiestnené na YouTube:

Zdroj: XDA Developers Foto: MôjAndroid.sk Video: YouTube

16.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+