MojAndroid

Do našej redakcie sa nám na testovanie exkluzívne dostala vlajková loď spoločnosti HTC. Smartfón označovaný ako HTC One sa vyznačuje výbornými parametrami a najmä exkluzívnym konštrukčným spracovaním. Telo smartfónu je totižto takmer celé vyrobené z hliníka a iných prémiových materiálov. Konštrukcia v najhrubšom bode meria len 9,3 mm a ku krajom sa zužuje. Na prednej strane sa nachádza kvalitný Super LCD 3 displej s uhlopriečkou 4,7 palca a rozlíšením 1080x1920 pixelov. Ide tak o displej so zatiaľ najvyššou hustotou zobrazovacích bodov s hodnotou 469 pixelov na palec štvorcový.

HTC One 3

HTC One je poháňaný novou generáciou procesora od spoločnosti Qualcomm. Snapdragon 600 ponúka výkon štvorjadrového procesora, ktorý pracuje na frekvencii 1,7GHz a integruje výkonnú grafiku Adreno 320. Plynulosti operačného systému Android 4.1.2 Jelly Bean napomáha aj dostatočne veľká operačná pamäť, ktorá ma v tomto prípade 2GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 32 GB a nie je rozšíriteľná prostredníctvom pamäťových kariet. Podobne nevymeníte ani batériu, ktorá je napevno vstavaná do telefónu. Má však dostatočne veľkú kapacitu 2300 mAh, ktorá by mala zabezpečiť bezproblémový chod telefónu počas celého dňa. Súčasťou výbavy je aj nový ultrapixelový fotoaparát a ďalšie softvérové vylepšenia, ktoré sú priamou súčasťou nového používateľského prostredia HTC Sense 5.0.

Novinku budeme testovať a vy môžete byť priamo pritom. Ak vás zaujímajú akékoľvek otázky týkajúce sa HTC One, napíšte nám ich do komentárov pod článkom. Budeme sa vám na ne snažiť odpovedať priamo tu alebo v pripravovanej recenzii.

Prečítajte si o HTC One v ďalších našich článkoch:

[katalog post_id="100146" type="badge"]

[katalog_reklama id="100146" typ="pruh"]

15.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

69 odpovedí na “HTC One | Testujeme vlajkovú loď spoločnosti, pýtajte sa”

  1. nikdy viac HTC a ich tzv. „VLAJKOVÉ LODE“. Kúpil som HTC Desire HD za 500€ a podpora od HTC žiadna, updaty ani nepomýšľaj :-( Každý polrok vlajková loď, len aby vyžmýkali €€€€€€€€

  2. Dobry mna by zaujimalo kolko z tych 32 gb ostane volnych v skutocnosti???Co to je to super LCD 3 displej a takisto aky gorilla glass je na nom 2 ci 3?A este co znamena veta mal by vydrzat s bateriou 1 cely den ako 24 hodin alebo pracovny den 8 ci 12????

    • K dispozícii je viac ako 23GB. Super LCD je technológia, ktorú používa HTC v najnovších modeloch smartfónoch. Tieto displeje sú vo svojej triede špičkou, na tom sa zhodli už viacerí zahraniční recenzenti. Ponúka skvelé farebné podanie, pozorovacie uhly a vysoký jas. Momentálne výdrž testujeme a dostali sme sa na 11 hodín od odpojenia nabíjačky, pričom telefón mal zapnutý displej 2,5 hodiny a nonstop internet – kombinácia WiFi, 3G. stále máme 42% batérie.

    • Super LCD 3 znamená, že je to klasický LCD, len HTC svoje LCD displeje nazyva Super LCD uz dlho. Htc ich vyraba velmi predcizne a su velmi kvalitne vo vsetkych aspektoch. Su 3 generacie, toto je tretia. Medzi prvou a druhou bol najvacsi rozdiel, lebo druha je fakt super, vid. Htc One X- jeden z najkvalitnejsich displejov a 3.tia SUPER LCD je este o trochu lepsie nez 2.ha ale nie o vela, lebo ani velmi nie je co zlepsovat. :D Podla mna Super LCD su najlepsie displeje na trhu, lebo nemaju az tak prehnane farby ako na mojej S3ke, ale zato su krasne prirodzene a syte a kontrastne ale nie prilis.

  3. Keďže telo je vyrobené z hliníka, a o ňom sa vie, že je ľahko poškriabateľný, tak ma zaujíma, ako na tom bude po týždni používania. Alebo nejaký scratch test. A potom aj veľmi podrobne otestovať výdrž batérie.

  4. 1. da sa do neho nahrat vacsi subor ako 4 GB?
    2. aka velka je vyuzitelna vnutorna pamat a kolko je volnej pamati RAM?
    3. da sa nejako nastavit tlacidlo menu, respektive vypnut ten cierny pasik s tlacidlom menu pre alikacie, ktore nie su prisposobene pre jelly bean?
    4. posobi ten hlinikovy kryt odolne voci poskriabaniu, respektive olupanniu farby?
    5. da sa uplne vypnut funkcia blinkfield? je v sesne 5.0 aj ten typicky widget hodin od htc?
    6. kvalita fotoaparatu za dobrych aj zlych svetelnych podmienok, porovnenie fotiek z One, One X, SGS3, pripadne inych smartfónov (najlepsie by bolo, ak by ste ich hodili na nejaky server, aby sme si ich mohli stiahnut v plnej kvalite)
    7. hlasitost reproduktorov v porovnani s inymi smartfonmi (napr. One X)
    8. vydrz pri velmi velkej zatazi (najnovsich a graficky narocnych hrach ako modern combat 4, real racing 3, nie angry birds a podobne)

    9. zahrievanie procesora (v porovnani napriklad s One X)

  5. teploty pri zatazi,
    moj HTC sensation nema problem sa az k 42 stupnom vyzplhat pri hrani hier,
    vydrz baterie pri pozerani fullHD filmu, pocuvani mp3, maximalna vydrz pri 2G a 3G hovoru,
    zadna stara kde je fotak, je zakryty niecim, napriklad sklom alebo pod., pri HTC desire sa to sklo poskriabalo a potom z toho boli nekvalitne fotky,

  6. 1.Ako sa tváry hliník? Na internete som videl videa kde bol dosť často na zadnej strane poškrabaný
    2.Ako je na tom so svižnosťou a stabilitou?
    3.Kedy by sa mal začať predavať na Nemeckom/ Českom/Slovenskom trhu?
    ĎAKUJEM

  7. poprosim o vydrz
    scenar+-:
    8:00-19:00 3G
    19:00 do 0:00 wifi
    BT asi 1 hodinu denne v aute
    synchronizacia 3x mailov- push
    citanie mailov, odpovedanie asi 20 minut

    synchronizacia RSS kanalov kazde 2 hodiny asi 30ks

    citanie RSS – 1/2 hodinu denne?

    pocasie – update vzdy ked odomknem screen
    rano budik
    telefon asi 40 minut denne
    hranie asi 15 minut
    internet asi 20minut
    obrazovka zapnuta vyse hodiny

  8. No mna najma zaujima, ako je to s citlivostou wifi. Ono kov ma tu nevyhodu, ze celkom dobre tlmi vysokofrekvencne ziarenie.

    Skuste zohnat daky wifi-router, nastavit na nom velmi maly vykon, a na smartfone merat silu signalu (napr. cez „inSSIDer“ alebo „wifi analyzer“), najlepsie vonku alebo v hodne velkej miestnosti bez odrazov. A raz otocte smartfon k ap-cku displejom, a potom chrbtom.

      • tak ako vravi Espio. Reproduktory sú naozaj veľmi výkonné a majú čistý zvuk aj pri maximálnej hlasitosti. Osobne som ich musel pri zvonení stíšiť na polovicu. Zvuk je nepochybne silnou stránkou tohto telefónu. Lepšie som zatiaľ nepočul a to nám v redakciou prešlo už veľa rôznych zariadení.

        • Aj ja som počul, že je to doteraz najlepší reproduktor na mobile, aký bol doteraz vyrobený, či už sa to týka hlasitosti, ako aj kvality zvuku a hĺbok. Takže to potvrdzujete? Pre mňa tento Htc One jednoznačne najlepší mobil na svete, keď zlacnie, kupujem. Osobne si myslím, že doteraz v súbojoch Htc – Samsung vždy vyhrával málinko Samsung, ale tento rok podľa mňa JEDNOZNAČNE VYHRALO HTC ONE. a aj nad Xperiu Z vyhralo…

  9. Kvalita fotografii(super by bolo porovnat s predchodcami popripade konkurentmi)

    Vydrz baterie(bezne pouzivanie-surf.email atd., pozeranie filmov, pocuvanie hudby)

    Zohrievanie procesoru(ako sa sprava hliník pri narocnejsich aplikaciach)

    Repro(kvalita zvuku, hlasitost)

    Display(pozorovacie uhly, na umelom svetle, na slnku)

    Soft(chod aplikacii, komplexne zhodnotit sense 5.0)

  10. Na mojom HTC Sensation sa mi niekoľko krát stalo, že telefón zamrzol tak, že som nevedel spraviť nič iné ako vybrať batériu. Neviem, čo by som v podobnej situácii spravil na telefóne, ktorý nemá vyberateľnú batériu?

Pridaj komentár

+