MojAndroid

HTC One Max bude okrem výkonného hardvéru s veľkou pravdepodobnosťou vybavený aj zaujímavou softvérovou výbavou. Nie je vylúčené, že bude prvým smartfónom spoločnosti, ktorý príde s predinštalovaným prostredím HTC Sense 5.5. Ak aj áno, mal by obsahovať niekoľko nových funkcií, ktoré budú spojené práve so snímačom odtlačkov prstov, ktorého prítomnosť potvrdzujú fotografie a viaceré dôveryhodné zdroje.

one-max-fingers

Jednou z nich má byť aj spúšťač aplikácií, ktorý funguje na základe jedinečných odtlačkov prstov. Princíp je jednoduchý. Pomocou snímača si v zariadení nastavíte, ktorá aplikácia sa po priložení konkrétneho prsta na snímač spustí. Ukazovák tak môže aktivovať napríklad hudobný prehrávač, zatiaľ čo prostredník bude slúžiť k spusteniu obľúbenej hry a podobne. Samozrejme, predpokladáme, že hlavnou úlohou snímača odtlačkov bude ochrana zariadenia pred nepovolanými osobami. S akými funkciami nakoniec HTC príde a ako sa osvedčia pri reálnom používaní to sa ešte len uvidí. Novinka HTC One Max má byť predstavená už 15. októbra.

Zdroj: pocketnow

11.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+