MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o dostupnosti novej aktualizácie na Android Oreo pre vlajkové smartfóny HTC 10 a HTC U11. Zaujímavosťou je, že novú aktualizáciu pravdepodobne dostane aj ešte starší model HTC One M9, ktorý bol predstavený v roku 2015.

Náš tip
Smartfóny HTC 10 a HTC U11 dostávajú Android 8.0 Oreo aj na Slovensku! | AKTUALIZÁCIA

HTC One M9 a Android Oreo

Vo svete Android smartfónov sme žiaľ málokedy svedkami takto dlhej softvérovej podpory jednotlivých zariadení. Napriek tomu, HTC One M9 prišlo na trh ešte so systémom vo verzii Android 5.0 Lollipop. Koncom roka 2015 bolo zariadenie aktualizované na systém Android 6.0 Marshmallow a následne koncom roka 2016 na systém vo verzii Android 7.0 Nougat.

Teraz prichádza informácia z austrálskeho zdroja o aktualizácii na najnovší systém Android 8.0 Oreo. Podľa zdroja by sa tak malo udiať koncom februára resp. začiatkom marca 2018. Aktualizácia by okrem softvérových noviniek mala priniesť aj vylepšenie bezpečnosti proti zraniteľnosti KRACK.

Náš tip
HTC U11 EYEs oficiálne predstavený. Ponúka odomykanie pomocou tváre
Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu HTC One M9.

Dostali ste už aktualizáciu na systém vo verzii Android Oreo? Akú verziu operačného systému používate na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: optus

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+