MojAndroid

HTC vlani zaujalo svojím smartfónom HTC One M7, v ktorom sa rozhodlo pre nekonvenčnú 4-megapixelovú kameru. V tom istom čase ponúkal Samsung vo svojom Galaxy S4 13-megapixelový snímač a Sony vo svojich vlajkových lodiach dokonca fotoaparát s rozlíšením 20,7 MPix. Taiwanský výrobca ale sľuboval, že použitá ultrapixelová technológia predčí konkurenciu v mnohých smeroch, najmä v prípade fotografií v slabo osvetlených priestoroch. Ultrapixelová kamera sa však ukázala ako nedostatočná, pričom nešlo iba o nízke rozlíšenie, ktoré neumožňovalo približovanie a orezávanie obrázku.

Použitie rovnakého fotoaparátu v tohtoročnej vlajkovej lodi HTC One M8 tak nevyvolalo tak veľa nadšenia. HTC pridalo v novom modeli aj ďalší senzor na zachytávanie hĺbky poľa, aby tak vytvorilo DUO kameru. Tá síce zvláda pokročilé úpravy fotografií, ako aj rôzne živé efekty pri fotografovaní, no kvalita fotografií zaostáva za konkurenciou. Najnovšie uniknuté informácie však naznačujú, že taiwnaská spoločnosť vypočula komentáre fanúšikov a predstaví verziu HTC One M8 s 13-megapixelovou DUO kamerou. Oficiálne tak pochová ultrapixelový snímač, ktorý bol dva roky poznávacou značkou zariadení HTC One a prikloní sa na stranu fotoaparátov s vysokým rozlíšením, ktoré používa vo svojich modeloch aj konkurencia.

m8-eye-2

one-13MP

Novinka by mala byť predstavená už budúci mesiac a mala by niesť označenie HTC One M8_EYE. 13-megapixelový fotoaparát by mal byť kvalitnejší, ako ten, ktorý spoločnosť použila na zariadeniach strednej triedy a nový smartfón by mal ponúknuť OS Android 4.4.4 a nadstavbu Sense 6.0. Zatiaľ nie je zrejmé, či bude nová verzia vlajkovej lode obsahovať aj nejaké ďalšie zmeny, ako napríklad rýchlejší procesor či väčšiu kapacitu pamäte RAM, no fanúšikovia zrejme aj tak privítajú možnosť vybrať si medzi verziou s ultrapixelovým fotoaparátom a novým modelom so snímačom s vysokým rozlíšením.

Zdroj: Android Police via Android and Me

27.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+