Po včerajšom predstavení HTC One (M8) sme dostali tu česť otestovať ho medzi prvými. Už priamo z Londýna sme si teda odniesli vlajkovú loď HTC a začali sme ju pre vás testovať. Svoje otázky nám môžete pokladať priamo v diskusií.
Nový HTC One zaujal predovšetkým novým vylepšeným dizajnom, ktorý používa ešte viac kovu ako predchádzajúci model. Disponuje výkonným procesorom Snapdragon 801 a 2 GB RAM, ktoré sa zaslúžili o blsekurýchle reakcie a plynulý chod operačného systému Android 4.4.2 KitKat s nadstavbou HTC Sense 6.0. Vybavený je už dobre známym ultrapixelovým fotoaparátom, ktorý sa však vďaka druhému snímaču dočkal viacerých podstatných vylepšení v podobe nových efektov a funkcií.
Už prvé okamihy s novým HTC One dávajú tušiť, že ide o jeden z najrýchlejších smartfónov na trhu. Pohyb v menu ako aj prechody sú úplne plynulé a bleskurýchle. Telo dobre sadne do ruky a už na prvý pohľad vyzerá naozaj veľmi dobre. Ďalšie poznatky však prinesieme v podrobnej recenzii, ktorú pre vás pripravujeme.
V niektorých zdrojoch pred samotným predstavením sa spomínalo, že nový duo fotoaparát by mal disponovať funkciou optického zoomu (?!) ako je to v reále?
pokud chceš v telefonu optický zoom, tak Galaxy Zoom :)
opticky zoom nemá, druhý snímač slúži výhradne pre efekty spojené s HTC Zoe a Highlights
Je pravda, že keď chytíte ten telefón do ruky tak sa rozozvučia také tie božské zvony? ďakujem
Nie
1. Mohli by Ste spraviť video, kde by Ste porovnali samotnú kvalitu reproduktorov a hlasitosť
2. Rozdiel v rýchlosti, napr spustenia fotoaparátu oproti One-ku 2013 (môj starý Sensation so Sense 5.5 spúšťa foťák rýchlejšie ako One-ko)
3. Zoe mod, alebo teda či máte viac možností v zoe – efekty, mne to dávalo stále iba 1 možnosť, alebo vlastnú hudbu, tak že či náhodou aj ZOE nebudú riešiť cez GP
4. Porovnajte predné kamery na One-kách, chcem vidieť rozdiel v kvalite
5. Zúžili rám displaya či nie?
6. Test výdrže a výdrže v extrémnom móde
7. Rozoberiete ho? Chcel by som vidieť vnútrajšok a zmeny v reproduktoroch a či sa tak isto ťažko otvára ako starší model – mne v servise naj*ebali lepidlo na boky, kde sú cvoky, tak som nadával!
Hneď ho budú rozoberať :D.
Mohli by, veď iný to robia a aj môjandroid by mohol napredovať. Zbytočne inovujú web, to nikoho netrápi, nech robia dačo nové
To sú stránky, ktoré majú veľa prachov a nerobí im problém kúpiť vlajkovu loď a hneď ju aj otvárať. Koľko československých stránok to robí? Otvorme si oči a pozrime sa von oknom kde žijeme :). A ďalšia vec, zaujíma to len veľmi málo ľudí tu. Ved aj prečo by malo, však? :)
Vzhľad webu je omnoho dôležitejší aspekt ako to, či stránka rozoberá mobily :D
No tak myslím, že väčšina čitateľov tejto stránky je stále nespokojná s týmto “novým” webom a hlavne že komentáre sú zbytočne na ďalšom linku. Ja by som kľudne zadotoval nejakými drobnými web keby robili niečo také. x ľudí by bolo odvážnejších a mohli by si servisovať mobily sami. Chápem čo myslíš, ale už by som prijal nejakú zmenu, nie webu, starý bol super. Ale aby sa zamerali nejakým novým smerom.
Áno, kopec čitateľov komentuje vzhľad stránky a práve to potvrdzuje to, aký je dôležitý. Naopak ešte som nevidel koment typu prečo sa tu nerozoberajú smartfóny :) . Ľudia sem chodia stále viac, takže prečo by mali uvažovať nad zmenou smeru? :) Či z toho spraviť web pre kutilov s návštevnosťou pol človeka denne? :)
A i tak myslím, že sa snažia robiť aj nové projekty.
Minca vždy padne iba na jednu stranu, takže všetko má svoje +/-, neberem ti tvoj názor a ani si nemyslím, že je zlý, práve naopak. A tak isto si myslím, že keby urobili to čo ifixit napr že by predávali magnetické podložky a náradie a dodávali manuály, že ako si niečo urobiť sám a tým podporujú ekológiu tak si myslím, že nespravia zle. Netuším či takéto niečo majú v čechách, ale mohli by sa dobre uchytiť. Predávať svoje tričká, hrnčeky je podľa mňa o mnoho horší krok ako obe naše varianty.
rozebraný HTC one M8
http://www.youtube.com/watch?v=YP0glVbQfWQ
Funguje tlacidlo hlasitosti ako hadwareova spust fotoaparatu ako v niektorych inych smartphonoch ? dakujem
Na to ti odpoviem hned: ked je telefon vypnuty a drzis ho na sirku, stlacenim tlacidla volume down sa priamo spusti fotak. Dalsim stlacenim fotis.
vdaka :)
bral by som porovnanie s minulorocnym modelom co sa tyka vylepseni, a taktiez s modelmi ako Z2 a S5 :D
pôvodný HTC One nemáme, ale porovnanie s galaxy S5 určite spravíme :)
Ja by som chcel vidiet fotku z prednej sirokouhlej kamery. Dufam v to ze som to pochopil dobre….nieco ako rybie oko respektive kamera go pro ;-) ak ano ten mobil musim mat !
nie, nebude to také, a pokiaľ tipujem dobre, tak každá predná kamera je širokouhlá. Si predstav, že si selfish a ako by vyzerala tá fotka :) to bude v rámci slušnosti širokouhlé, tak ako One a pod
Vydrz baterie! Nic ine ma uz na smartfone nezaujima. Rozlisenie 100tisic na 200tisic, alebo 20 jadrovy procesor mi je ukradnuty. Chcem smartfone, ktory nemusim nabijat kazdy den! Vlastnim Tamtung.. :)
Podľa testov v zahraničí vyzerá, že výdrží viac ako LG G2. Takže ako som písal mAh nie sú dôležité.
Mna by zaujimala hlavne kvalita fotoaparatu. Urcite by som sa potesil porovnaniu fotakov M7 a M8 aj s prilozenou fotografiou v plnom rozliseni z oboch telefonov.
Mňa zaujíma BlinkFeed, správy z ktorých českých a slovenských portalov si môžem pridať do BlinkFeedu?
na to ti odpovím hned :)
Ja by som chcel vediet ci fakt vydrzi baterka az 14 dni na jedno nabitie v tom safe rezime?Asi to nemozte zrealizovat iba keby ste mali este jednu kopiu fonu.
To aj mna. Ak je to pavda, tak zajtra kupujem HTC!
Ak bude polozeny na stole a nebudes volat, smskovat a posielat maily, tak rozhodne ano. Ale kedze podla testov vydrzi 20 hodin hovorov, mal by to prezit aj s hodinou volania denne. Rozhodne by to stalo za otestovanie.
nebolo by lepšie používať miesto výrazu “vlajková loď” – výraz “najvyšší model” ?
alebo ‘najväcsia lopata’ :)
ako zobrazuje ciernu ? :)
myslím, že tak ako väčšina LCD displejov, nie je dokonalá, ale musím povedať, že napriek tomu je maximálne vyhovujúca :)
z toho co tu nebolo este spomenute tak by ma zaujimali tie 2 fotoaparaty z takeho ineho pohladu… co sa stane ak jeden z nich zakryjem? co sa stane ak polozim nejaky objekt tesne pred jeden fotoaparat a druhy bude mat pekny vyhlad do dialky?
vyskúšam :)
Ake je audio oproti HTC ONE?
Malo by byť najmä hlasnejšie, ale v redakcii nemáme pôvodný One, tak to nemôžeme zatiaľ napriamo porovnať.
kvalita foto a ich zoom a cena
a bude Htc one (M8) v max edicii.
Kolko riadkov ma HTC launcher v SENSE 6? Dufam, ze uz konecne aspon 5…
Nepotesim ta….
Tak to zase zabili a to som im kvoli tomu aj pisal do vyvojoveho centra. Pritom displaj dlhy ako svet, ze v pohode aj 6 riadkov by sa vmestilo. Kvoli tomu aj teraz pouzivam na HTC ONE launcher NOVA PRIME.
Je ten spodny zaberac priestoru ( cierny pruh z HTC) naozaj uplne nanic K alebp dptykovka aspon na buduce vyuzite ako na predoslom?
žiaľ tento priestor nemá žiadnu funkciu, čo je škoda
Mate k dispozicii aj Dot View Case? Predpokladam, ze ho v recenzii minimalne spomeniete.
Máme ho k dispozícii a áno, v recenzii sa mu tiež venujem :)
Dobry den, daju sa na tomto fone stahovat aplikacie a hry na SD kartu a tiez ich tam presuvat z vnutornej pamäte telefonu? Samozrejme mam na myslim tie aplikacie a hry co to od vyvojara podporuju,
Dakujem.
Možte urobit takyto test ? https://www.youtube.com/watch?v=-fzr7ULAiEk zaujima ma hlavne ten naraz kladivom kym sa rozbije displej ci je silny ci nie :D
Tak za takýto test by nám HTC asi s tym kladivom po palcoch dalo :D
Chcel by som sa spytat na kvalitu pouzitych materialov a na kvalitu zvuku .dakujem
V obidvoch prípadoch je na vysokej úrovni, viac už čoskoro v recenzii :)
Tak este raz, kedze som nedostala odpoved :
daju sa na tomto fone stahovat aplikacie a hry na SD kartu a tiez ich tam presuvat z vnutornej pamäte telefonu? Samozrejme mam na myslim tie aplikacie a hry co to od vyvojara podporuju,
Dakujem.